Ksiądz skrzywdził Katarzynę. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Stycznia 2020

Ofiara księdza pedofila ujawniła nowe szczegóły w swojej sprawie. Została zmuszona do aborcji

Ksiądz Roman B., należący do Towarzystwa Chrystusowego zniszczył życie Kasi, kiedy miała zaledwie 13 lat. Duchowny zwrócił na nią uwagę, podczas lekcji religii. Dziewczynka często chodziła smutna a nawet płakała. Najprawdopodobniej wówczas mężczyzna uznał, że będzie dobrą ofiarą - pochodzące z patologicznej rodziny dziecko, nie będzie miało komu się poskarżyć. Dziś 26-letnia kobieta ujawnia kolejne szczegóły koszmaru, który przeżyła.

Katarzyna zaufała księdzu, który zwrócił uwagę na jej cierpienie. Podobnie, jej rodzice. Bez wahania oddali dziewczynkę pod opiekę duchownego. Miała wyjechać do innego miasta i chodzić do szkoły z internatem.

– Tata bił mamę tak, że krew tryskała po ścianach. Mama często leżała na podłodze, zakrwawiona, w podartych ubraniach. Starałam się ich pilnować. Gdy mama chciała się powiesić, śledziłam każdy jej ruch - tak opisywała swój dom w rozmowie z Justyną Kopcińską.

Proboszcz chce wyciąć wszystkie drzewa wokół plebanii. Powód zwala z nógProboszcz chce wyciąć wszystkie drzewa wokół plebanii. Powód zwala z nógCzytaj dalej

Ksiądz zniszczył życie Kasi

Zamieszkała z księdzem w mieszkaniu jego matki, która wyjechała za granicę. Tam zaczął się jej koszmar. Ksiądz izolował ją od zewnętrznego świata, katował i gwałcił. Nikt dorosły, z kim miała styczność, nie widział nic złego w fakcie, że śpi z duchownym w jednym pokoju. Nikt nie udzielił jej pomocy. Aż do chwili, kiedy poskarżyła się pedagog ze świetlicy środowiskowej. Ta zawiadomiła jej rodziców i policję. Skazany na 8 lat więzienia ksiądz, wyszedł już po dwóch.

Katarzyna opisuje swoją historię za pośrednictwem bloga "Skrzywdził mnie w dzieciństwie ksiądz, teraz krzywdzi Kościół Katolicki". W jednym z ostatnich wpisów opisała historię aborcji, do której zmusił ją jej oprawca. Zabrał ją do znajomej lekarki, która dziś reprezentuje opcję "pro-life".

 - Pani doktor jest katolickim lekarzem. Jest przeciwna in-vitro, leczy metodą NaProtechnologii i oczywiście jest przeciwna aborcji, usuwa tylko dzieci księży. Z braku dowodów nie postawiono jej żadnych zarzutów. Lekarze medycyny Sądowej w opinii napisali, że w obecnym stanie w jakim się znajduję nie są w stanie stwierdzić, czy zabieg aborcji został dokonany. Kiedy wybrała się do niej dziennikarka w mojej sprawie, to pani doktor oczywiście nie chciała rozmawiać. Kiedy usłyszała co mi zrobiono i jak zakończyła się moja historia, nie miała zamiaru za nic przepraszać i nawet nie było jej przykro - czytamy w jej wpisie.

O Kasi pisaliśmy już kilkakrotnie. W jej sprawie zapadł bezprecedensowy wyrok - Towarzystwo Chrystusowe zmuszone było wypłacić na jej rzecz 1 milion zł. zadośćuczynienia. Ofiara księdza pedofila była później obrażana przez publicystę Radia Maryja, Stanisława Michalkiewicza, który w zemście za przegranie sprawy sądowej z kobietą, ujawnił jej prawdziwe dane.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom