wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ofiara księdza pedofila ujawniła nowe szczegóły w swojej sprawie. Została zmuszona do aborcji

15 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Ksiądz Roman B., należący do Towarzystwa Chrystusowego zniszczył życie Kasi, kiedy miała zaledwie 13 lat. Duchowny zwrócił na nią uwagę, podczas lekcji religii. Dziewczynka często chodziła smutna a nawet płakała. Najprawdopodobniej wówczas m

Katarzyna zaufała księdzu, który zwrócił uwagę na jej cierpienie. Podobnie, jej rodzice. Bez wahania oddali dziewczynkę pod opiekę duchownego. Miała wyjechać do innego miasta i chodzić do szkoły z internatem.

– Tata bił mamę tak, że krew tryskała po ścianach. Mama często leżała na podłodze, zakrwawiona, w podartych ubraniach. Starałam się ich pilnować. Gdy mama chciała się powiesić, śledziłam każdy jej ruch - tak opisywała swój dom w rozmowie z Justyną Kopcińską.

Ksiądz zniszczył życie Kasi

Zamieszkała z księdzem w mieszkaniu jego matki, która wyjechała za granicę. Tam zaczął się jej koszmar. Ksiądz izolował ją od zewnętrznego świata, katował i gwałcił. Nikt dorosły, z kim miała styczność, nie widział nic złego w fakcie, że śpi z duchownym w jednym pokoju. Nikt nie udzielił jej pomocy. Aż do chwili, kiedy poskarżyła się pedagog ze świetlicy środowiskowej. Ta zawiadomiła jej rodziców i policję. Skazany na 8 lat więzienia ksiądz, wyszedł już po dwóch.

Katarzyna opisuje swoją historię za pośrednictwem bloga "Skrzywdził mnie w dzieciństwie ksiądz, teraz krzywdzi Kościół Katolicki". W jednym z ostatnich wpisów opisała historię aborcji, do której zmusił ją jej oprawca. Zabrał ją do znajomej lekarki, która dziś reprezentuje opcję "pro-life".

 - Pani doktor jest katolickim lekarzem. Jest przeciwna in-vitro, leczy metodą NaProtechnologii i oczywiście jest przeciwna aborcji, usuwa tylko dzieci księży. Z braku dowodów nie postawiono jej żadnych zarzutów. Lekarze medycyny Sądowej w opinii napisali, że w obecnym stanie w jakim się znajduję nie są w stanie stwierdzić, czy zabieg aborcji został dokonany. Kiedy wybrała się do niej dziennikarka w mojej sprawie, to pani doktor oczywiście nie chciała rozmawiać. Kiedy usłyszała co mi zrobiono i jak zakończyła się moja historia, nie miała zamiaru za nic przepraszać i nawet nie było jej przykro - czytamy w jej wpisie.

O Kasi pisaliśmy już kilkakrotnie. W jej sprawie zapadł bezprecedensowy wyrok - Towarzystwo Chrystusowe zmuszone było wypłacić na jej rzecz 1 milion zł. zadośćuczynienia. Ofiara księdza pedofila była później obrażana przez publicystę Radia Maryja, Stanisława Michalkiewicza, który w zemście za przegranie sprawy sądowej z kobietą, ujawnił jej prawdziwe dane.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >