Gej ateista. ADAM NOCON/East NewsŹródło: ADAM NOCON/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Stycznia 2020

Jest gejem i ateistą ale zaprosił księdza po kolędzie. Zdumiewające zachowanie duchownego

Ksiądz po kolędzie u geja i ateisty? Biorąc pod uwagę konserwatywne nastawienie naszego, polskiego kleru - brzmi to jak mieszanka wybuchowa. Zakończenie historii, którą Erazm postanowił się podzielić za pośrednictwem mediów społecznościowych, zaskakuje.

Erazm mieszka w Krakowie. Razem ze swoim chłopakiem, Piotrkiem, od kilku lat dzieli mieszkanie. Jest osobą niewierzącą, więc kiedy do jego drzwi zapukał ministrant z pytaniem o to, czy przyjmie księdza, w pierwszej chwili pomyślał - nie! Chwilę później zmienił jednak zdanie.

Mateusz Morawiecki włącza się do rodzinnej awantury na Facebooku. Kto z kim pił?Mateusz Morawiecki włącza się do rodzinnej awantury na Facebooku. Kto z kim pił?Czytaj dalej

 - Po sekundzie stwierdzam, że przecież nie szkodzi mi porozmawiać. Może dowiem się czegoś ciekawego, będę miał okazję poznać inną perspektywę? Mimo że jestem od lat niewierzący i uważam, że w Polsce Kościół jako instytucja bardziej szkodzi niż pomaga myślę sobie, że może przy obecnych podziałach szczególnie warto rozmawiać. Przyjmę - czytamy w jego poście na Facebooku.

Ksiądz nie spodziewał się tego, co usłyszał

Erazm przygotował mieszkanie na przyjęcie księdza. Wrzucił ubrania do szafy, wystawił ciasteczka i nastawił wodę na herbatę. Zaczął układać sobie w głowie tematy, które mógłby z duchownym poruszyć. Niestety, ich dialog był bardzo krótki:

Dzwonek - otwieram.

- Dzień dobry!
- Dzień dobry, długo tu mieszkacie? - zagaja ksiądz.
- Ja tu tylko pomieszkuję, ale mój chłopak mieszka 4 lata - zaczynam i zapraszam do środka.
- Aha, niech się wam wiedzie jak najlepiej - rzuca w odpowiedzi ksiądz, odwraca się na pięcie i idzie do następnego mieszkania.

Chłopak nie ukrywa, że mimo wszystko odpowiedź księdza go zaskoczyła. Liczył na dialog.

 - Moje "to nie wejdzie ksiądz na chwilę?" pozostaje bez żadnej odpowiedzi. Trochę żal, że wystarczyło ujawnić, że jest się w związku, żeby wylądować w szufladce - z tymi nie rozmawiamy. Żal, że nie udało się wymienić nawet kilku zdań, ponad dzielącą nas społecznie barykadą. Woda na herbatę zdążyła już wystygnąć - czytamy w jego poście.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

2. Niesamowite znalezisko w polskiej rzece. Wielu nie mogło uwierzyć, leżało na samym dnie

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze