Ksiądz Natanek. Youtube | D.O.M.Źródło: Youtube | D.O.M.
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Czerwca 2020

Kulisy działalności kontrowersyjnego księdza. "Dzieci słaniają się na nogach, są wychudzone"

Ksiądz Natanek nie ustaje w prowadzeniu swojej bardzo osobliwej misji. Mimo nałożonej na niego kary suspensy, zabraniającej mu pełnienia posługi kapłańskiej Natanek wciąż organizuje spotkania dla członków swojej grupy, która coraz częściej i coraz głośniej zaczyna być nazywana sektą.

Kulisy sytuacji związanej z Pustelnią Niepokalanów ujawnia Gazeta Krakowska. Powołując się na rodzinę jednej z zaangażowanych w ruch księdza Natanka, osób przedstawia bardzo dramatyczną sytuację osób uwikłanych w kontakty z księdzem Natankiem.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

Surowe warunki u Księdza Natanka

Warunki panujące w Pustelni Niepokalanów są bardzo ciężkie. Wszystkich przebywających tam obowiązują ścisłe posty. - I to nie tylko w piątek, ale i w środę, i w czwartek. Kuzyn słania się na nogach, jego dzieci są wychudzone, ale nie trafia do niego, że opętał go diabeł - relacjonuje kuzyn człowieka, uwikłanego w kult - Uwierzył w to, co mówi mu ten szaleniec i niszczy tym siebie i swoich bliskich - żali się mężczyzna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. UE ma pomysł na nowy podatek. Liczy na 10 mld euro wpływów

Według informacji docierających z pustelni takich osób mogą być tysiące. Ksiądz Natanek od jakiegoś czasu przystąpił nawet do rozbudowy swojego ośrodka. Pojawiają się głosy alarmujące, że odbywa się to w sposób grożący katastrofą budowlaną - Dwa miesiące temu pobudował jakieś płoty, zaczął budować drogi. Widać, że zupełnie bezmyślnie jest to robione. Już teraz płoty się walą, drogi, które są bez podbudowy, po deszczach zajdą z góry. To jest zwyczajnie niebezpieczne - cytuje świadka Gazeta Krakowska. Sprawą zainteresował się nadzór budowlany, który zamierza przeprowadzić na miejscu kontrolę.

Ksiądz Natanek nie zwraca również uwagi na obostrzenia dotyczące pandemii. Jakiś czas temu, gdy wciąż obowiązywały ograniczenia dotyczące gromadzenia się wiernych, w pustelni odbyło się duże spotkanie jego wyznawców. Według relacji świadków obecnych mogło być nawet kilka tysięcy osób. Gdy o sprawie dowiedziała się policja, natychmiast wysłano na miejsce patrol. Funkcjonariuszom nie udało się jednak dostać do środka. - Pomimo prób dzwonienia i pukania do drzwi, obiekt był zamknięty, przez co nie było możliwości wejścia na jego teren i potwierdzenia doniesienia - informuje asp. szt. Wojciech Copija, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skarbówka zajmuje konta emerytów za zaległy abonament RTV. Tysiące z nich pozostają bez środków do życia
  2. Prognoza na lato 2020. Synoptycy: pogoda jakiej jeszcze nie było
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie

Źródło: Gazeta Krakowska