Ksiądz Michał Olszewski Zbigniew Ziobro. YouTube/Profetopl/Screen
Źródło: YouTube/Profetopl/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Lipca 2020

Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje "największą ambonę w polskim internecie"

Ksiądz Michał Olszewski znany jest wszystkim ze słynnych SMS-ów, jakie dostawał od szatana. Obecnie wygrał on konkurs, dzięki któremu dostał 50 milionów złotych z resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Kapłan chce wybudować "największą ambonę w polskim internecie".

Ksiądz Michał Olszewski jest jedną z lepiej rozpoznawalnych postaci w Kościele katolickim. Niestety, nie u każdego cieszy się dobrą opinią. Kilka lat temu w rozmowie z redaktorem katolickiego medium otwarcie przyznał, że dostaje SMS-y od szatana. Historia jego walki z diabłem obiegła wielu Polek i Polaków, którzy do dziś żartują sobie z sytuacji kapłana. Obecnie tworzy on swój własny kanał na YouTubie, który kieruje głównie do młodych osób. Jego celem jest stworzenie największej ambony w polskim internecie.

Polska się wycofuje? Decyzja podjęta przez ministra, chaos informacyjnyPolska się wycofuje? Decyzja podjęta przez ministra, chaos informacyjnyCzytaj dalej

Ksiądz Michał Olszewski otrzymał 50 milionów na swoje katolickie media

Wyjaśnijmy, że ksiądz Michał Olszewski jest byłym egzorcystą. W rozmowie z portalem Fronda.pl przedstawiał swoją walkę z szatanem. - W czasie egzorcyzmów diabeł materializuje z cząstek powietrza różne przedmioty, na przykład 15-centymetrowe kawałki szkła wydostające się z ust osoby uwalnianej - przekonywał duchowny w rozmowie z "Frondą".

Ksiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wieKsiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wieCzytaj dalej

- Cały czas doświadczam różnych jego sztuczek, takich jak chociażby SMS-y z groźbami wysyłane z nieznanych numerów najczęściej o godzinie piętnastej albo o trzeciej nad ranem. Szczególnie bałem się jednak, kiedy zaczął mnie zaczepiać w nocy - tłumaczył kapłan dla katolickiej prasy. Jego zdaniem szatan zapukał pewnego dnia do jego drzwi. Deklarował też, że szłyszał jego głos za swoimi plecami. Walczy z nim gorliwą modlitwą, krzyżem i wodą święconą.

Poza niecodziennymi doświadczeniami ksiądz Michał Olszewski nieustannie tworzy własny kanał na platformie YouTube. Nagrywa on filmiki skierowane głównie do młodych. Kapłan uskarża się na dominację Tadeusza Rydzyka na rynku chrześcijańskich mediów. Duchowny nie chce jednak zajmować się polityką, a słowem bożym. Za pośrednictwem "Profetopl" przekazuje on swoim widzom własne opinie na tematy dotyczące wspólnoty religijnej.

"Gazeta Wyborcza" postanowiła przyjrzeć się Michałowi Olszewskiemu. Były egzorcysta nie od dziś planuje stworzenie największej ambony w internecie. Swoje inicjatywy realizuje poprzez kanał na YouTubie. Fundusz Sprawiedliwości, który został założony przez Zbigniewa Ziobrę przekazał 50 milionów złotych na rzecz osoby, która otrzymywała SMS-y od szatana. Wyjaśnijmy, że inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości ma na celu wsparcie dla ofiar lub świadków najróżniejszych przestępstw.

"Gazeta Wyborcza" ujawnia, że kilka miesięcy temu, w kwietniu Profeto wygrało konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości na organizację i prowadzenie centrum pomocy ofiarom przestępstw. Zbigniew Ziobro, jak podaje "GW", przeznaczył na ośrodek zwycięzcy aż 50 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Dziennikarze gazety informują, że jest on tworzony z nawiązek płaconych przez więźniów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Czas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. zł

Ksiądz Michał Olszewski znany jest nie tylko z SMS-owania z szatanem. Walczy on też z demonem wegetarianizmu. "Gazeta Wyborcza" wskazuje, że w opinii egzorcysty, kazał on złym duchom jeść salceson czym wypełnił bezmięsne istoty. Archipelag Wyspy Wolne od Przemocy, bo tak nazywa się nowa inicjatywa, ma wspierać ofiary przemocy. - Wyniki też nas zaskoczyły, choć wiem, że napisaliśmy świetny projekt - deklarował kapłan w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z filmu księdza Michała Olszewskiego umieszczonego na kanale "Profetopl" 24 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Zaczęło się
  2. Z ostatniej chwili: jezdnia zapadła się pod autobusem. Na miejsce jadą służby
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków

Źródło: [Fronda.pl/Gazeta Wyborcza "Fundusz Sprawiedliwości. Były egzorcysta ks. Olszewski zbuduje imperium za 43 miliony z resortu Zbigniewa Ziobry" 18.05.20]