wtv.pl
Ksiądz

www.facebook.com/osrodek.monitorowania

Twoje dziecko chodzi do podstawówki? Według podstawy ksiądz zada mu intymne pytania

2 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Ksiądz przygotowujący dziecko do przyjęcia sakramentu pierwszej komunii będzie zadawał mu intymne pytania, zawarte w oficjalnym dokumencie, zatwierdzonym przez władze Kościoła Rzymskokatolickiego.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych publikuje zestaw pytań, które księża mają za zadanie zadać ośmioletnim chłopcom i dziewczynkom przed ich przystąpieniem do pierwszej komunii. Pytania te mają, delikatnie rzecz ujmując, bardzo intymny charakter.

Ksiądz zapyta o masturbację oraz wrażenia jej towarzyszące

"Niespełna 9 letnie dziecko ma opowiadać sam na sam, obcemu mężczyznie czyli księdzu o tym co je podnieca seksualnie, czy ma fantazje, czy podniecało lub chce podniecać inne osoby. Księża mają też rozmawiać z małymi dziećmi o pornografi i wypytywać je o to czy się onanizują i jak to robią oraz o czym wtedy myślą", ostrzega Ośrodek na swoim profilu na Facebooku. Jednocześnie alarmuje, że podobne działanie to 'instytucjonalne krzywdzenie małych dzieci".

"Czy myślałem chętnie o sprawach nieczystych?", "Czy wykorzystywałem zdjęcia, filmy lub inne osoby do podniecania się?", "Czy robiłem coś bezwstydnego sam lub z kimś?", "Czy pragnąłem coś nieskromnego widzieć, słyszeć, czynić?" - oto tylko niektóre z pytań, na które będzie miało odpowiedzieć dziecko podczas prywatnej rozmowy z księdzem. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie ma wątpliwości, że "tego typu pytania zadawane w formie przesłuchania przez obcego mężczyznę to sposób na trwałą traumę u dziecka. Jest to też znakomita okazja dla księży o skłonnościach pedofilskich, do realizacji swojego zaburzonego popędu".

Katolicka etyka seksualna

Warto przypomnieć, że władze niemającego oporów przed zadawaniem intymnych pytań dzieciom Kościoła były wyraźnie przeciwne wprowadzeniu do szkół edukacji seksualnej.

"Deprecjacja tego przedmiotu (Wychowania do życia w rodzinie - przyp. red.) i medialne ośmieszanie wydają się mieć jeden cel: zepchnąć go na margines, wprowadzić w to miejsce demoralizującą edukację seksualną", możemy przeczytać na łamach OKO.press. "Uznano, że treści podstawy programowej powinny odwierciedlać wartości, które Jan Paweł II nazwał duchowym fundamentem Europy". Wśród nich, jak nietrudno się domyślic, szkodliwość antykoncepcji, krytyka seksu pozamałżeńskiego czy swobody seksualnej kobiet, których psychika powinna być "nastawiona na całkowite oddanie ukochanemu mężczyźnie".

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych prosi o finansowe wsparcie umożliwiające dalszą walkę ze szkodliwymi działaniami Kościoła. Jak pisze, "z oczywistych powodów nie możemy liczyć na wsparcie rządu PiS w obronie krzywdzonych dzieci, bo zajmując się tą sprawą uderzamy w popieraną przez nich instytucję". Dane dla osób chętnych do udzielenia Ośrodkowi wsparcia znajdują się na ich profilu na Facebooku.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >