wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz grozi protestującym. Za udział w strajku będzie odmawiał bierzmowania

29 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wstrząsające doniesienia dobiegły nas z Piły, gdzie jeden z księży przygotowujących dzieci do bierzmowania zdecydował się o niedopuszczeniu do sakramentu tych, którzy w jakiś sposób wykazali wsparcie protestującym w Strajku Kobiet. Ksiądz uz

Ksiądz z Piły uznał, że dzieci, które w swoich mediach społecznościowych użyły nakładki na zdjęcie profilowe, która w symboliczny sposób oddaje poparcie Strajkowi Kobiet, nie zostaną dopuszczone do sakramentu bierzmowania. Kontrowersyjna decyzja duchownego spotkała się z falą krytyki ze strony internautów. 

Ksiądz sprawdzi Twoje zdjęcie profilowe! 

Już od tygodnia przez całą Polskę przelewa się fala protestów. Strajkujący występują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który w ubiegły czwartek orzekł o niezgodności aborcji eugenicznej z polską konstytucją. Postanowienie wywołało prawdziwą burzę. 

Złamanie przez TK postanowień tzw. kompromisu aborcyjnego, osiągniętego w 1993 r. spotkało się z krytyką części sceny politycznej, postaci kultury i rozrywki, a nawet uczestniczek Powstania Warszawskiego. Ogrom niezadowolenia społecznego doprowadził też do zorganizowania wielkiego Strajku Kobiet, inicjatywy zrzeszającej Polki i Polaków, niechcących dopuścić do łamania podstawowych praw człowieka. 

Protestować można na różne sposoby - uczestnicząc w pochodach polskimi ulicami, zabierając głos w mediach, a nawet oddając krew w punktach krwiodawstwa. Niektóre media społecznościowe udostępniły także swoim użytkownikom specjalne nakładki, którymi ozdobić można swoje zdjęcie profilowe. Przedstawiają one logo Strajku Kobiet, czasem zawierają też hasła głoszone przez protestujących. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie wszystkim wolno opatrzeć nimi swoje fotografie. Ksiądz, który przygotowuje dzieci do bierzmowania w jednej z parafii w Pile postanowił, że nie dopuści do sakramentu dziewczęta i chłopców, którzy zdecydowali się w jakiś sposób wesprzeć ogólnopolski Strajk Kobiet. 

Bierzmowanie nie dla strajkujących 

Z anonimowością w internecie, jak wiemy, bywa różnie. Przekonały się o tym dzieci, które w mediach społecznościowych postanowiły wyrazić swoje poparcie dla Strajku Kobiet. Ich działalność zauważył ksiądz, który przygotowywał je do sakramentu bierzmowania. 

Ksiądz zdecydował się powiadomić swoich podopiecznych o decyzji za pomocą Facebooka. W wiadomości wysłanej do dzieci czytamy: 

"Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś, kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła! " - napisał ksiądz. 

Screen przedstawiający informację od księdza udostępnił na Twitterze jeden z użytkowników. Oświadczenie duchownego wywołało prawdziwe oburzenie. Internauci nie są w stanie zrozumieć tego, jak o tym czy ktoś jest godny przyjęcia sakramentu bierzmowania może decydować pogląd na prawo. 

Ksiądz z Piły to jeden z wielu duchownych, którzy zamanifestowali swój sprzeciw wobec trwających w Polsce protestów związanych z zakazem aborcji eugenicznej. Okazuje się jednak, że nie wszystkie osoby związane z kościołem podążają tą drogą. Odrębne opinie wyrazili m.in. siostra Małgorzata Chmielewska, o. Adam Szustak czy o. Ludwik Wiśniewski. 

źródło: o2.pl

Tagi:

Ksiądz

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >