wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz grozi protestującym. Za udział w strajku będzie odmawiał bierzmowania

29 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wstrząsające doniesienia dobiegły nas z Piły, gdzie jeden z księży przygotowujących dzieci do bierzmowania zdecydował się o niedopuszczeniu do sakramentu tych, którzy w jakiś sposób wykazali wsparcie protestującym w Strajku Kobiet. Ksiądz uz

Ksiądz z Piły uznał, że dzieci, które w swoich mediach społecznościowych użyły nakładki na zdjęcie profilowe, która w symboliczny sposób oddaje poparcie Strajkowi Kobiet, nie zostaną dopuszczone do sakramentu bierzmowania. Kontrowersyjna decyzja duchownego spotkała się z falą krytyki ze strony internautów. 

Ksiądz sprawdzi Twoje zdjęcie profilowe! 

Już od tygodnia przez całą Polskę przelewa się fala protestów. Strajkujący występują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który w ubiegły czwartek orzekł o niezgodności aborcji eugenicznej z polską konstytucją. Postanowienie wywołało prawdziwą burzę. 

Złamanie przez TK postanowień tzw. kompromisu aborcyjnego, osiągniętego w 1993 r. spotkało się z krytyką części sceny politycznej, postaci kultury i rozrywki, a nawet uczestniczek Powstania Warszawskiego. Ogrom niezadowolenia społecznego doprowadził też do zorganizowania wielkiego Strajku Kobiet, inicjatywy zrzeszającej Polki i Polaków, niechcących dopuścić do łamania podstawowych praw człowieka. 

Protestować można na różne sposoby - uczestnicząc w pochodach polskimi ulicami, zabierając głos w mediach, a nawet oddając krew w punktach krwiodawstwa. Niektóre media społecznościowe udostępniły także swoim użytkownikom specjalne nakładki, którymi ozdobić można swoje zdjęcie profilowe. Przedstawiają one logo Strajku Kobiet, czasem zawierają też hasła głoszone przez protestujących. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie wszystkim wolno opatrzeć nimi swoje fotografie. Ksiądz, który przygotowuje dzieci do bierzmowania w jednej z parafii w Pile postanowił, że nie dopuści do sakramentu dziewczęta i chłopców, którzy zdecydowali się w jakiś sposób wesprzeć ogólnopolski Strajk Kobiet. 

Bierzmowanie nie dla strajkujących 

Z anonimowością w internecie, jak wiemy, bywa różnie. Przekonały się o tym dzieci, które w mediach społecznościowych postanowiły wyrazić swoje poparcie dla Strajku Kobiet. Ich działalność zauważył ksiądz, który przygotowywał je do sakramentu bierzmowania. 

Ksiądz zdecydował się powiadomić swoich podopiecznych o decyzji za pomocą Facebooka. W wiadomości wysłanej do dzieci czytamy: 

"Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś, kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła! " - napisał ksiądz. 

Screen przedstawiający informację od księdza udostępnił na Twitterze jeden z użytkowników. Oświadczenie duchownego wywołało prawdziwe oburzenie. Internauci nie są w stanie zrozumieć tego, jak o tym czy ktoś jest godny przyjęcia sakramentu bierzmowania może decydować pogląd na prawo. 

Ksiądz z Piły to jeden z wielu duchownych, którzy zamanifestowali swój sprzeciw wobec trwających w Polsce protestów związanych z zakazem aborcji eugenicznej. Okazuje się jednak, że nie wszystkie osoby związane z kościołem podążają tą drogą. Odrębne opinie wyrazili m.in. siostra Małgorzata Chmielewska, o. Adam Szustak czy o. Ludwik Wiśniewski. 

źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >