Kapłan. Pixabay/Senlay
Źródło: Pixabay/Senlay
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 27 Lipca 2020

Były proboszcz miał namawiać nastolatkę do seksu i to za przyzwoleniem matki dziewczynki

Były proboszcz może trafić do więzienia na 10 lat. Co ciekawe, podobna kara może spotkać także matkę dziewczynki.

Były proboszcz parafii w Kurowie Wiesław C. odpowie przed sądem na zarzuty namawiania do seksu 14-letniej dziewczyny i wysyłanie jej intymnych zdjęć. W całą sprawę zamieszana jest również matka nastolatki, która miała wysyłać księdzu jej nagie zdjęcia.

Ksiądz miał namawiac nastolatkę do seksu

Sąd Rejonowy w Puławach rozpoczął proces w sprawie byłego proboszcza parafii w Kurowie. Wiesław C. został oskarżony o namawianie 14-latki do seksu i próby wysyłania jej treści pornograficznych. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Były proboszcz miał wysyłać dziewczynce zdjęcia intymnych części ciała oraz natarczywie pisać do niej SMS-y, w których miał namawiał ją do odbycia stosunku seksualnego.

10 lat więzienia dla księdza i matki dziewczynki

Duchowny w całą sprawę wmieszał również matkę 14-latki, którą nakłaniał do wysyłania intymnych zdjęć córki. Kobieta nie tylko nie zareagowała, ale również zgadzała się na żądania proboszcza. Część z fotografii wysłała za pomocą telefonu nastolatki. Wiesław C. oraz matka nastolatki zostali aresztowani w lipcu 2019 roku.

Sąd Rejonowy w Puławach zdecydował się na wyłączenie jawności sprawy, ze względu na jej charakter. Wiesław C. w 2019 roku przestał pełnić funkcję proboszcza w parafii w Kurowie, przestał również pełnić funkcję katechety w pobliskiej szkole. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Podobny wyrok może czekać matkę dziewczynki.

Źródło: [Lublin112.pl]