Ksiądz. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Lipca 2020

Watykan wytoczył proces księdzu z Polski, ponieważ polska prokuratura umorzyła sprawę. Sytuacja, jakiej nie było

Ksiądz Sępólna Krajeńskiego miał molestować nieletnich. Oskarżono go o wysyłanie nieletnim wiadomości o charakterze erotycznym. Prokuratura dwukrotnie umorzyła śledztwo, mimo że sam duchowny przyznał się do zarzucanych mu czynów. Watykan wszczął postępowanie w tej sprawie.

Niepokojące informacje dotyczące przestępstw, jakich miał dopuszczać się wikariusz z Sępólna Krajeńskiego, obiegły media półtora roku temu, w marcu. Ksiądz miał wysyłać SMS-y do dzieci, w których wypytywał o ich życie seksualne. Portal O2.pl wskazuje, że rozmowy z młodzieżą dotyczyły oglądania pornografi oraz odbywania stosunków seksualnych. Duchowny miał też proponować im masaże oraz wysyłanie sobie zdjęć.

ZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plusZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plusCzytaj dalej

Ksiądz miał molestować nieletnich. Przyznał się do winy, a prokuratura umorzyła postępowanie

Redakcja portalu Pomorska.pl deklaruje, że w marcu poprzedniego roku ksiądz przestał pojawiać się na terenie swojej parafii. Okazało się, że mógł on molestować seksualnie dzieci biorące udział w życiu wspólnoty wyznaniowej. Prokuratura dwukrotnie prowadziła śledztwo w sprawie zarzucanych mu nadużyć seksualnych. Sam wikariusz przyznał się do winy. Deklarował, że przyjęta przez niego postawa była spowodowana troską o seksualność młodzieży. Wyjasnijmy, że chciał on doprowadzić pociechy do spowodzieci i udzielić pomocy w przeżywaniu swojej seksualności.

Zrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceZrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceCzytaj dalej

W wyniku doniesień kuria, do której przydzielono księdza wszczęła postępowanie kanoniczne. Decyzją duchownych został on odsunięty od sprawowania posługi kapłańskiej. Niepokojące wydarzenia wywołały reakcję Prokuratury Rejonowej w Tucholi, która w październiku, zeszłego roku umorzyła prowadzone przez siebie postępowanie. O2.pl informuje, że śledczy nie dopatrzyli się w postawie wikariusza niczego, co naruszałoby obowiązujące w Polsce prawo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Lidl rusza z wielką akcją, kupisz aż 8 w cenie 4. Ale tylko w jeden dzień, lepiej się pospieszyć

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje natomiast, że przedsiębiorcy interpretujący niejasne przesłanki na swoją korzyść, nie powinni czuć się zagrożeni kontrolą. Eksperci są zgodni, że obawy powinni mieć natomiast wszyscy, którzy celowo wprowadzili ZUS w błąd, w celu wyłudzenia świadczeń.

Ksiądz, mimo dwóch umorzonych śledztw, wciąż jest obiektem zainteresowania mediów. Władze Kościoła katolickiego w Watykanie nie przyjęły decyzji polskiego systemy sprawiedliwości. Kongregacja Nauki Wiary w Watykania rozpoczęła kolejne postępowanie w sprawie duchownego, który wysyłał do nieletnich wiadomości o charakterze erotycznym. - Otrzymaliśmy polecenie, żeby wobec księdza przeprowadzić proces karno-administracyjny - deklaruje ksiądz Mateusz Nowak, delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Bydgoskiej dla portalu O2.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Ogromna kompromitacja, musieli interweniować zwykli ludzie. Policjant aż stracił pracę. Mężczyzna będzie miał bardzo duże kłopoty
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  5. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  6. Niepokojące wieści z południa Polski. Grał na weselu. Miał koronawirusa. Sytuacja jest poważna
  7. Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumienia
  8. Poważne zmiany na mapie Polski już jesienią? Rząd pracuje nad zaskakującą ustawą

Źródło: [O2.pl/Pomorska.pl]