Ksiądz wspiera potrzebujące, zabiedzone psy.. Facebook/ João Paulo de Araujo Gomes
Źródło: Facebook/ João Paulo de Araujo Gomes
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Września 2020

Ksiądz przyprowadza bezdomne psy na msze święte. Powód chwyta za serce

Ksiądz podczas kazań tworzy bezpieczną przestrzeń dla bezdomnych psów. Biedne czworonogi otrzymują od duchownego opiekę i wsparcie. Ojciec João Paulo de Araujo Gomes z brazylijskiej miejscowości zorganizował dla futrzaków wzruszającą akcję. Takiej sytuacji jeszcze nie było.

O inicjatywach kapłana możemy przeczytać na jego facebookowym profilu. Portal Kochamyzwierzaki.pl opisał poczynania księdza, który wspiera lokalne, zabiedzone psiaki. Araujo Gomes co niedziele organizuje swoim podopiecznym specjalne miejsce podczas każdego kazania. Wyjaśnił już wiernym cel tego przedsięwzięcia. 

Ksiądz otoczył bezdomne psy opieką

Celem całej akcji jest znalezienie zwierzakom nowego domu. Ksiądz chce przekazać biedne pieski w ręce kochających rodzin, które otoczyłyby je troską i ciepłem ogniska domowego. Dobroć kapłana nie zna granic. Najbardziej cierpiące czworonogi przygarnął pod swoje skrzydła. Kochamyzwierzaki.pl wyjaśnia, że Araujo Gomes był zbyt przejęty ich ciężką sytuacją, aby zostawić je na pastwę losu.

"To, co robimy z wolontariuszami, jest jedynie kroplą w morzu, gdy spojrzy się na skalę problemu. Chcielibyśmy pomóc wszystkim zwierzętom, ale niestety to niemożliwe" - deklaruje ksiądz na swoim Facebooku. "Mam nadzieję, że moje działania zwiększą świadomość społeczeństwa na temat bezdomności zwierząt. Oby inni zainspirowali się do pomagania. Dzięki temu uczynimy świat choć trochę lepszym miejscem" - przekazuje w kolejnym wpisie. Jego działania z pewnością ocieplą nadszarpnięty wizerunek Kościoła katolickiego.