wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragiczny wypadek w Tatrach. Ksiądz runął w przepaść

13 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Na szlaku prowadzącym na Rysy doszło wczoraj do tragedii. Jeden z turystów miał nie zachować wystarczających środków bezpieczeństwa i wyprzedzać pozostałe osoby poza łańcuchami. Spadł z dużej wysokości. Diecezja Tarnowska poinformowała, że b

Do tragedii doszło wczoraj około godziny 14.00. TOPR otrzymał zgłoszenie od turystów wspinających się na Rysy, że mężczyzna zachwiał się i runął w przepaść. Jego ciało znaleziono 150 metrów niżej.

Ksiądz zmarł na miejscu

Z relacji świadków zdarzenia wynika, iż ksiądz Buczek wybrał się na wspinaczkę w rejonie Grzędy Rysów. Na szlaku było bardzo dużo osób, co powodowało znaczne spowolnienie. Kapłan chcąc wyprzedzić tłum turystów wymijał je poza łańcuchami, często nawet nie trzymając się ich. W pewnym momencie stracił równowagę i spadł w dół. Ratownicy TOPR, którzy rozmawiali z krakowską „Gazetą Wyborczą” zwracali uwagę, że miejsce w którym spadł ks. Buczek było zatłoczone, co uniemożliwiało udzielenie poszkodowanemu natychmiastowej pomocy. Jego ciało dodatkowo utknęło w bardzo trudno dostępnej szczelinie.

Ksiądz Buczek żegnany przez wiernych

Ksiądz został pożegnany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, które w poście na Facebooku napisało: „Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę – w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich”.

Mimo, iż w akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec, to jednak skala obrażeń była tak duża, że 34-letni mężczyzna zmarł na miejscu. To kolejny tragiczny wypadek w Tatrach, który ma miejsce na przestrzeni ostatnich kilku dni. W weekend w rejonie Doliny pod Bramką podobny los spotkał doświadczonego alpinistę, który był wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Mężczyzna spadł z dużej wysokości i zmarł na miejscu.

Źródło: [„Gazeta Wyborcza”]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >