Ksiądz: koronawirus karą za homoseksualizm (zdjęcie ilustracyjne). wikipedia / HelenIMSŹródło: wikipedia / HelenIMS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Marca 2020

Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie

Ksiądz z wrocławskiego kościoła pw. św. Michała Archanioła podczas niedzielnej mszy powrócił do narracji przywodzącej na myśl zamierzchłe, średniowieczne czasy. W jego opinii koronawirus, który właśnie dotarł do naszego kraju, to kara za grzechy, w tym za homoseksualizm i aborcję.

Do słów, które wybrzmiały we wrocławskim Kościele, w którym to mszę odprawiał ks. Leonard Wilczyński, dotarła "Gazeta Wyborcza". Zdaniem duchownego w walce z koronawirusem wiernym nie pomogą maseczki oraz wszelkiego rodzaju antybakteryjne żele.

Jako najpewniejszą broń przeciw azjatyckiemu wirusowi wskazał gorliwą modlitwę. Powód? Wirus COVID-19 to Boska kara za grzechy. W tle, rzecz jasna, znalazły się LGBT oraz aborcja.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: Pierwszy przypadek koronawirusa w PolsceMinisterstwo Zdrowia potwierdza: Pierwszy przypadek koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Ksiądz: Chińczycy to brudasy, którzy jedzą nietoperze

Epidemia, ze skutkami której musi się zmierzyć niemal cały świat, to zdaniem wrocławskiego księdza kara za homoseksualizm, mieszkanie bez ślubu oraz "mordowanie nienarodzonych dzieci".

Kapłan miał ponadto orzec, że w rozpowszechnieniu się wirusa pomógł "brud" Azjatów. Z relacji wiernych, którzy przebywali na nabożeństwie wynika, że w opinii wrocławskiego duchownego "Chińczycy są brudasami, którzy jedzą nietoperze oraz martwe płody". Po niewiarygodnym wprost stężeniu wygłaszanych przez księdza obelg wierni zaczęli opuszczać kościół.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Ważna decyzja w związku z koronawirusem. Wyłączą przyciski w autobusach i tramwajach w Warszawie

órym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne

Rzecznik wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski przekazał dziennikarzom "Wyborczej", że ambona jest miejscem do głoszenia słowa Bożego oraz że "jeśli treści, które opisuje parafianka, zostały faktycznie wygłoszone, to jest to nadużycie".

Przypomnijmy, że podczas specjalnej, porannej konferencji Ministerstwa Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że koronawirus dotarł już do naszego kraju. Zarażeniu uległ mieszkaniec województwa lubuskiego, który obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Jego stan oceniany jest jako "dobry".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta
  2. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  6. Turyści masowo oszukiwani w polskich Tatrach. Prawie każdy daje się nabrać na fałszywe oscypki

Źródło: Onet / Gazeta Wyborcza