Życie przerosło kabaret. Polska gmina pracuje nad wyłączeniem WiFi w szkołach
Gmina nie chce również odstąpić od uchwalonej wcześniej uchwały o "powstrzymaniu ideologii LGBT", co będzie ją kosztować utratę 10 mln z Funduszy Norweskich przeznaczonych na rozwój miasta.
Kraśnik: petycja wpłynęła już w marcu
Do Rady Miasta Kraśnika w marcu wpłynęła petycja utworzona przez Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G, która dotyczyła "ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większa ekspozycja na sztuczne pole elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości". Stowarzyszenie prosiło o negatywne ustosunkowanie się rady miasta do "wprowadzenia standardów 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM (pola elektromagnetycznego - red.) w środowisku".
W dalszej części w petycji zaproponowano zdemontowanie sieci WiFi w szkołach, a także przełączenie telefonów uczniów na tryb samolotowy i zakaz korzystania z komórek na przerwach poza kilkoma wyjątkami. Twórcy petycji chcą również przeprowadzić kampanię informacyjną ukazującą rzekome zagrożenia płynące z PEM.
Kraśnik: uchwała nie została przyjęta jednogłośnie
Uchwałę o pochyleniu się nad petycją przegłosowano 22 września. Za było 9 radnych, przeciw 6, a trzy osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwnicy argumentowali, że istnieją badania, które wskazują na nieszkodliwość sieci 5G, ze strony zwycięskiej pojawiły się jednak głosy, że ta technologia "to coś absolutnie nowego i nie wiemy, jak będzie działała na nasze organizmy i na nasze dzieci".
źrodło: [msn.com]