Kot został zamordowany w brutalny sposób. zdjęcie ilustracyjne: CEN/Mount Pleasant/EAST NEWS
Źródło: zdjęcie ilustracyjne: CEN/Mount Pleasant/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Maja 2020

Zemścili się na kocie sąsiadki z absurdalnego powodu. Porażające doniesienia policji

Kot został zabity przez swoich sąsiadów. Czyn ten stanowił odwet na właścicielach zwierzęcia. Powód, dla którego dopuścili się tego haniebnego aktu, jest szokujący. W sprawę zaangażowane są organy ścigania, które przedstawią oprawcom zwierzęcia stosowne zarzuty.

W policyjnym areszcie znalazła się dwójka mężczyzn z Czemiernik. Za pomocą szpadla zadali zwierzęciu śmiertelne ciosy. 59- oraz 32-latek zostali oskarżeni o spowodowanie śmierci bezbronnego futrzaka. Za popełnione czyny grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O tragicznym zdarzeniu dyżurny radzyńskiej policji został poinformowany 11 maja. Do funkcjonariusza zgłosiła się załamana kobieta, która poinformowała o śmierci swojego pupila.

Kot został zamordowany w ramach odwetu na sąsiadach

Jak zeznała śledczym pokrzywdzona, jej kot znalazł się na posesji sąsiada. 59-latek wspólnie ze swoim 32-letnim towarzyszem zabili niewinne zwierzę za pomocą szpadla. Jak wyjaśnili tamtejszym policjantom, doszło do tego, ponieważ ten chciał zjeść ich szynkę. Po odebraniu futrzakowi życia przerzucili go z powrotem na teren działki jego właścicielki. Patrol oddelegowany do zbadania niepokojących doniesień z przykrością musiał potwierdzić te informacje.

W momencie dokonania zbrodni obaj panowie znajdowali się pod wpływem alkoholu. Ostatnią noc spędzili w policyjnym areszcie. Starszy z nich miał w organizmie jeden promil alkoholu. Jego kolega zaś ponad 2,5 promila we krwi. Sprawą oprawców zwierzęcia zajmie się wymiar sprawiedliwości. Podczas nadchodzącej rozprawy sądowej obaj odpowiadać będą za naruszenie artykułu 35. Ustawy o Ochronie Zwierząt. W myśl przepisów do więzienia mogą trafić nawet na trzy lata.

Źródło: [Polska Policja]