Koszalin. Facebook/Koszalin InfoŹródło: Facebook/Koszalin Info
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

Tragiczne odkrycie w Sianowie przy sortowaniu śmieci. "Wyglądał jak lalka"

Koszalin. Na wysypisku śmieci w Sianowie odkryto ciało noworodka. Zostało ono odnalezione podczas sortowania odpadów. Zdaniem kobiety, która trafiła na niemowlaka, miał on przypominać lalkę. Nie jest to jednak pierwsza taka sytuacja. Policja i prokuratura bada sprawę małego dziecka.

Do niepokojących wydarzeń doszło w ostatni poniedziałek. To właśnie 13 lipca na wysypisku śmieci odkryto zwłoki dziewczynki. Z przedstawionych zeznań wiemy, że nieżyjące maleństwo wyglądało, "jak lalka". Prokuratura wciąż bada sprawę, jednak mimo to nie wiemy, kim są rodzice dziecka. Do tragedii doszło w Regionalnym Zakładzie Odzysku Odpadów w Sianowie. 

Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się terazNagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się terazCzytaj dalej

Koszalin. Martwy niemowlak znaleziony na wysypisku w Sianowie

W wyniku wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy policji wiemy, że noworodek to dziewczynka. "Głos Koszaliński" wskazuje, że jej ciało było w pełni wykształcone. Wciąż nie wiadomo, czy do śmierci maleństwa doszło przed, czy po narodzeniu. Prokuratura zleciła już sekcję zwłok niemowlaka celem ustalenia przyczyny zgonu. - Ciało noworodka zostało zabezpieczone do badań. Wkrótce ma odbyć się sekcja zwłok dziewczynki - deklaruje Monika Kosiec z KMP w Koszalinie dla "Koszalin Info".

Śledczy informują, że nieznana im jest tożsamość rodziców nieżyjącej dziewczynki. Na czas pracy służb wstrzymano też działania Regionalnego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie. Warto podkreślić, że śmieci, które trafiają do sortowni pochodzą nie tylko z Koszalina, ale też pobliskich miejscowości. Może to utrudnić pracę prokuratury oraz policji w ustaleniu potencjalnych sprawców zdarzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Koszalin już wcześniej był miejscem podobnych wydarzeń. "Koszalin Info" przypomina, że w 2016 roku w tym samym zakładzie, w Sianowie odkryto ciało chłopca. Medium donosi, że został on wówczas zauważony na taśmie w sortowni. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcia z Facebooka "Koszalin Info" z 13 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: [Głos Koszaliński, Koszalin Info, Wirtualna Polska]