wtv.pl
W kościele w gminie Czudec nie przestrzegano limitów wiernych.

Wikimedia Commons, emil360, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Parafianie zemścili się na sąsiedzie, który zgłosił łamanie obostrzeń w kościele. Złożył zawiadomienie o groźbach karalnych

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych przyczynia się do rozprzestrzeniania się koronawirusa, wzrostu ilości zakażeń oraz zgonów. Wierni z parafii w gminie Czudec zaczęli jednak prześladować mężczyznę, który zaalarmował policję, że na mszę

  • W związku z epidemią w kościołach obowiązują limity wiernych

  • W kościele w gminie Czudec nie były one przestrzegane

  • Wierni zaczęli prześladować mężczyznę, który powiadomił o tym policję

Jak podaje portal korso24.pl, wierni z parafii w gminie Czudec (powiat strzyżowski, województwo podkarpackie) zwrócili się przeciwko mężczyźnie, który zaalarmował policję, że nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń dotyczących ilości osób w kościele

"W kościołach obowiązuje limit osób - max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz, należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos" - czytamy na portalu gov.pl.

Jak wylicza portal korso24.pl, biorąc pod uwagę powierzchnię czudeckiego kościoła, mogą tam przebywać równocześnie 42 osoby. Jednak z doniesień portalu wynika, że limit ten nie jest tam przestrzegany. Zwrócił na to uwagę jeden z tamtejszych mieszkańców, powiadamiając o tym policję.

Policyjne interwencje w czudeckim kościele

W ciągu ostatniego półrocza policja wielokrotnie odwiedzała czudecki kościół. - Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeprowadzili 8 interwencji w dotyczących przekroczenia liczby wiernych podczas mszy w kościele w Czudcu - przekazał przywoływany przez korso24.pl rzecznik KPP w Strzyżowie podkomisarz Piotr Niemiec.

Jak podaje korso24.pl, cztery spośród tych interwencji zakończyły się pouczeniem proboszcza parafii, a w związku z trzema z nich trwają czynności wyjaśniające dotyczące wykroczenia z art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń.

Jak widać, zawiadomienia mężczyzny nie były zatem bezpodstawne. Według portalu korso24.pl stały się one jednak dla niego źródłem kłopotów, bo wierni z miejscowej parafii - zamiast dostosować się do obowiązujących obostrzeń - zaczęli go prześladować.

Jak podaje za portalem Nowiny24, korso24.pl, mężczyzna, który składał zawiadomienia na policję, miał usłyszeć od jednego z wiernych z czudeckiej parafii groźbę, że jeśli to się potwórzy, "to mu na rynku łeb up…doli".

5 lutego mężczyzna powiadomił o kierowanych do niego groźbach karalnych policję, która prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające. Jednak już 10 lutego sprawa miała swój ciąg dalszy, bo na terenie parafii rozwieszono kartki z wizerunkiem mężczyzny i obraźliwymi treściami.

- Posterunek Policji w Czudcu prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające na podstawie art. 54 Kodeksu postępowania o wykroczenia, o wykroczenie z art. 63a Kodeksu wykroczeń. W tej sprawie są zbierane informacje i materiały (w tym także zapis video) w kierunku wykrycia sprawcy wykroczenia. Jedna ze wspomnianych kartek została zabezpieczona do akt czynności wyjaśniających - przekazał przywoływany przez korso24.pl rzecznik policji w Strzyżowie.

Źródło: korso24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Znana jest odpowiedź na działania Zbigniewa Ziobry. Dotyczy śmierci Polaka w Meksyku

  • Patryk Jaki w Radiu Maryja straszył "cywilizacją śmierci"

  • Od dziś nowe obostrzenia. Okazuje się, że są jednak spore wyjątki

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >