wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagranie: Policja zabroniła wejść wiernemu na mszę Abp Jędraszewskiego. Czy takiej wolności chcemy?

2 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Kościół katolicki w Polsce wypowiedział jawną wojnę osobom LGBT. Choć stwierdzenie to może wydać się zbyt dosadne, trudno odmówić mu słuszności w sytuacji, gdy wiernej o odmiennej orientacji odmawia się wejścia do świątyni. Dodajmy, że w owe

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przybył wczoraj do Warszawy, by odprawić mszę w intencji żołnierzy Niezłomnych oraz generała "Nila". Obecność autora słów o "tęczowej zarazie" na warszawskim Gocławiu wywołała ogromne zainteresowanie środowisk LGBT. Pod kościołem doszło do protestów oraz manifestacji aktywistów, dzierżących transparenty z wypisanymi na nich hasłami: "Jędraszewski nie ma Boga w Sercu", "Miłość nie jest grzechem", "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego" czy "Dymisja subito".

W akcję włączyła się również posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. W wystąpieniu, które odbyło się przed kościołem, w którym abp Jędraszewski wygłaszał właśnie kazanie, polityk obarczyła hierarchę winą za akty agresji wobec osób LGBT, których dopuścili się inni. W trakcie mszy przed kościołem wybrzmiała piosenka włoskiej partyzantki antyfaszystowskiej "Bella Ciao", znana z popularnego serialu Netflixa "Dom z Papieru".

Na miejsce wezwano służby mające zaprowadzić porządek.

Kościół niedostępny dla osób LGBT

Wydarzeniem dnia nie była jednak ni wspomniana pikieta, ni słowa wypowiedziane na Gocławiu przez metropolitę krakowskiego. Sieć obiegło bowiem nagranie, na którym widzimy, jak już po zakończeniu mszy do kościoła próbuje się dostać pani Sabina. Próbuje bezskutecznie, ponieważ na jej drodze stają policjanci, zabraniając kobiecie wejścia do świątyni.

"Jestem osobą wierzącą. Proszę mnie wpuścić", powtarza jak mantrę pani Sabina, osoba ze środowiska LGBT. Policjanci jednak nie reagują. Kobieta nie ustawała w swoich staraniach. Przekonywała, że jest osobą wierzącą i ma do tego prawo. Policjanci pozostali jednak niewzruszeni.

Rozpaczliwą próbę wejścia kobiety do świątyni policjanci powiązali zapewne z wspomnianymi demostrancjami. Należy przypuszczać, że podejrzewali próbę przeniesienia pikiety do kościoła. Zaznaczmy jednak z pełną mocną, że owe podejrzenie nie daje im prawa, by zabronić wejścia na teren świątyni kobiecie, która uparcie twierdzi, że jest katolikiem.

Kobieta nie zostaje przepuszczona z prostego powodu: ubrana w kolorowe ubrania przywodzi na myśl środowiska LGBT. Znajdujący się na miejscu dziennikarze nie mają wątpliwości: to jawne łamanie konstytucji.

Źródło: facebook/Krzysztof Boczek, Onet

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >