wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Koronawirus jest już w Europie. Do tej pory zabił 41 osób

25 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Koronawirus to już nie tylko azjatycki problem. Przypadki zarażenia odnotowano już w Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Teraz wirus dotarł również do Europy. Francja poinformowała o trzech dotkniętych wirusem osobach

Pochodzący z Chin wirus 2019-nCoV nie jest już jedynie problemem dotyczącym Azji. Przypadki zachorowań stwierdzono do tej pory na czterech kontynentach, w tym również w Europie.

W piątek we Francji potwierdzono trzy zakażenia koronawirusem, podaje TVN Meteo. Agnes Buzyz, francuska minister zdrowia, poinformowała, że pierwszy przypadek stwierdzono u 38-latka pochodzenia chińskiego, który na co dzień mieszka w Bordeaux. Mężczyzna ze względów zawodowych miał niedawno przebywać w chińskim mieście Wuhan, gdzie w grudniu ubiegłego roku odkryto nowy typ koronawirusa. Stan pacjenta określa się jako "dobry".

Drugi z zarażonych również podróżował do Chin. Według informacji TVN Meteo niewiele wiadomo o trzecim pacjencie. Istnieje podejrzenie, że jest to krewny jednej z dwóch poprzednio zakażonych osób.

Kolejny przypadek zarażenia stwierdzono również w Australii. Pacjent także przebywał ostatnio w Chinach, konkretnie w Kantonie, stolicy prowincji Guangdong. Zakażenia odnotowano też m.in w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. TVN Meteo podaje, że w USA badaniom podddane są 63 osoby w 22 stanach.

Koronawirus zabił już 41 osób

Chińskie władze potwierdziły, że jak na ten moment nowy koronawirus zabił już 41 osób. Odnotowano 1300 potwierdzonych przypadków zakażenia,a 57 osób znajduje się w stanie krytycznym.

Do objawów związanych z zarażeniem 2019-nCoV należą m.in gorączka, trudności w oddychaniu oraz nacieki w płucach. Koronawirus może powodować zapalenie płuc, które eksperci porównują do ostrej niewydolności oddechowej SARS. Dodajmy, że SARS jest niczym innym śmiertelną odmianą zapalenia płuc. Wirus wykazuje wysoką śmiertelność osób zakażonych, w szczególności zaś osób starszych.

"Rzeczpospolita" przypomina, że Światowa Organizacja Zdrowia zaznaczyła, iż obecnie nie ma lekarstwa, które zapewniłoby wyzdrowienie, a antybiotyki są nieskuteczne

Należy być przygotowanym na ewentualność, że wirus może dotrzeć do Polski.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >