Koronowirus w Europie. LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East NewsŹródło: LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Stycznia 2020

Koronawirus jest już w Europie. Do tej pory zabił 41 osób

Koronawirus to już nie tylko azjatycki problem. Przypadki zarażenia odnotowano już w Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Teraz wirus dotarł również do Europy. Francja poinformowała o trzech dotkniętych wirusem osobach

Pochodzący z Chin wirus 2019-nCoV nie jest już jedynie problemem dotyczącym Azji. Przypadki zachorowań stwierdzono do tej pory na czterech kontynentach, w tym również w Europie.

W piątek we Francji potwierdzono trzy zakażenia koronawirusem, podaje TVN Meteo. Agnes Buzyz, francuska minister zdrowia, poinformowała, że pierwszy przypadek stwierdzono u 38-latka pochodzenia chińskiego, który na co dzień mieszka w Bordeaux. Mężczyzna ze względów zawodowych miał niedawno przebywać w chińskim mieście Wuhan, gdzie w grudniu ubiegłego roku odkryto nowy typ koronawirusa. Stan pacjenta określa się jako "dobry".

Drugi z zarażonych również podróżował do Chin. Według informacji TVN Meteo niewiele wiadomo o trzecim pacjencie. Istnieje podejrzenie, że jest to krewny jednej z dwóch poprzednio zakażonych osób.

Kolejny przypadek zarażenia stwierdzono również w Australii. Pacjent także przebywał ostatnio w Chinach, konkretnie w Kantonie, stolicy prowincji Guangdong. Zakażenia odnotowano też m.in w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. TVN Meteo podaje, że w USA badaniom podddane są 63 osoby w 22 stanach.

Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegółCzego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegółCzytaj dalej

Koronawirus zabił już 41 osób

Chińskie władze potwierdziły, że jak na ten moment nowy koronawirus zabił już 41 osób. Odnotowano 1300 potwierdzonych przypadków zakażenia,a 57 osób znajduje się w stanie krytycznym.

Do objawów związanych z zarażeniem 2019-nCoV należą m.in gorączka, trudności w oddychaniu oraz nacieki w płucach. Koronawirus może powodować zapalenie płuc, które eksperci porównują do ostrej niewydolności oddechowej SARS. Dodajmy, że SARS jest niczym innym śmiertelną odmianą zapalenia płuc. Wirus wykazuje wysoką śmiertelność osób zakażonych, w szczególności zaś osób starszych.

"Rzeczpospolita" przypomina, że Światowa Organizacja Zdrowia zaznaczyła, iż obecnie nie ma lekarstwa, które zapewniłoby wyzdrowienie, a antybiotyki są nieskuteczne

Należy być przygotowanym na ewentualność, że wirus może dotrzeć do Polski. 

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Ojciec Meghan Markle nie przestaje mścić się na córce. Opublikował bardzo prywatne zdjęcia

5. Ksiądz w okropny sposób wykorzystywał i deprawował ministrantów. Niski wyrok

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki