wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pacjent ujawnił skandaliczne zdjęcie. Dali mu płyn do mycia szyb

26 Marca 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Koronawirus, jeśli wierzyć doniesieniom jednego z czytelników portalu money.pl, nie przestraszył władz NZOZ "Promień" w Mariówce. W placówce dojść miało do szeregu nadużyć.

Zalecenia NFZ mówią jasno - ośrodki rehabilitacyjne w całym kraju, w miarę możliwości powinny wstrzymać świadczenia, ze względu na zagrożenie związane z epidemią. ZUS pacjentów kieruje z kolei na rehabilitacje stacjonarne. Mimo to, jeśli wierzyć relacji czytelnika portalu money.pl, NZOZ "Promień" w Mariówce w powiecie przysuskim przyjmuje kuracjuszy nie zważając na przeciwwskazania.

Koronawirus nie wystraszył władz ośrodka?

Mężczyzna przekazał dziennikarzom, że razem z nim w ośrodku przebywa około 50 osób a ostatni turnus przyjechał 15 marca, po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju. Jak łatwo się domyślić, większość osób przebywających w "Promieniu" to emeryci, szczególnie narażeni na COVID-19.

Jakby tego było mało, według kuracjusza w ośrodku nie stosuje się należytych zasad higieny. Brakuje środków antybakteryjnych a za ich alternatywę służą płyny do mycia szyb. To właśnie one mają być wykorzystywane przy czyszczeniu powierzchni płaskich.

Dziennikarze portalu próbowali skontaktować się z przedstawicielami Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, które opiekuje się ośrodkiem. Udało im się zebrać szczątkowe informacje. Przebywający w NZOZ kuracjusze mają pozostawać w nim od dłuższego czasu.

 - Ośrodek jest odpowiednio zaopatrzony i środki są stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem - odpowiedziała money.pl kierownik ośrodka.

Tymczasem czytelnik portalu twierdzi również, że jedna z pracownic miała niedawno wrócić z Grecji i nie poddać się kwarantannie. Od mazowieckiego inspektora sanitarnego dziennikarze usłyszeli tylko, że sprawą powinien zainteresować się jego powiatowy odpowiednik.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >