Koronawirus stał się tematem niecodziennej opinii. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/EastnewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Maja 2020

Koronawirus nie przechodzi z dzieci na dorosłych? Kontrowersyjna wypowiedź eksperta

Koronawirus stał się tematem niecodziennej wypowiedzi eksperta z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ernest Kuchar wskazuje, że to nie dzieci zarażają na COVID-19. Zdaniem doktora to właśnie dorośli przekazują wirusa młodzieży. Tłumaczy, że jedynie 1-2% przypadków dotyczy nieletnich.

Ja podaje RMF FM, doktor potwierdza, że w Polsce wciąż nie ma osób z objawami podobnymi do choroby Kawasakiego. Tłumaczy, że przypadłość ta jest wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Nie ma jeszcze konkretnych dowodów, na zależność między zespołem wieloukładowej reakcji zapalnej, a koronawirusem. Nie wyklucza jednak, że jest taka możliwości. Jedynie w Wielkiej Brytanii, Francji czy Hiszpanii trwają zmagania z ciężkimi powikłaniami, z jakimi spotykają się dzieci.

B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećB. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećCzytaj dalej

Koronawirus atakuje najczęściej dorosłych?

Z informacji przekazanych przez RMF FM wiemy, w jaki sposób przekazywany jest wirus SARS-CoV-2. Profesor Kuchar deklaruje, że każde chore dziecko zakażało się od innej osoby dorosłej. Wskazuje też, że do szpitali trafiają głównie z powodu innych schorzeń. W przypadku zakażenia koronawirusem przebieg choroby jest u młodzieży bardzo łagodny. Jak podaje RMF FM, w Polsce około 2 % najmłodszych zmaga się z infekcją. Zarejestrowano około 100 takich przypadków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza
2. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Jak przekazuje RMF FM, na przykładzie Chin i USA można przeanalizować efekt zamknięcia placówek edukacyjnych. Odesłanie tamtejszej młodzieży do domu jedynie nieznacznie wpłynęło na zahamowanie rozprzestrzeniania koronawirusa. Odnotowano tam spadek zachorowań o zaledwie 2%. Zarejestrowany jednak nasilenie objawów zatrucia pokarmowego w przypadku zakażenia się osoby młodej. Nie prowadzi ono jednak do silnej biegunki ani odwodnienia. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczepionka na COVID-19 nie dla wszystkich? Szef Europejskiej Agencji leków mówi, kto zaszczepi się jako pierwszy
  2. Duży warszawski bank ma problemy. Czy klienci powinni się obawiać?
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos

Źródło: [RMF FM]