komunia na rękę. PickPikŹródło: PickPik
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Czerwca 2020

Prosił, aby ksiądz udzielił mu komunii na rękę. Reakcja duchownego mu się nie spodobała

Komunia na rękę zyskała na popularności w czasie pandemii koronawirusa. Zdaniem wielu wiernych ten sposób przyjmowania eucharystii zmniejsza szanse na zakażenie. Jednak części kapłanów nie podoba się ten pomysł.

Pomimo jasnego stanowiska polskiego episkopatu w kwestii udzielania komunii na rękę, nadal zdarzają się przypadki księży odmawiających tej formy wiernym. Z taką sytuacją zetknął się pan Jan z Płocka.

Mieszkaniec Wrocławia wszedł do swojej łazienki i zamarł. Zwierzę uciekło, ale odłowiła je straż pożarnaMieszkaniec Wrocławia wszedł do swojej łazienki i zamarł. Zwierzę uciekło, ale odłowiła je straż pożarnaCzytaj dalej

Komunia na rękę - skąd kontrowersje?

Wierny chciał przystąpić do komunii świętej, jednak ksiądz obecny na mszy odmówił mu takiego prawa. - W niedzielę byłem w kościele na Cholerce i chciałem przyjąć komunię na rękę. Jeden z księży, nowy w naszej parafii, nie chciał mi jej udzielić! - napisał w liście do Gazety Wyborczej oburzony zachowaniem księdza. Dodał również, że przyjmował komunikanty w ten sposób od dwóch lat i jeszcze nigdy nie zdarzyła się podobna sytuacja.

GW poinformowało o całej sprawie płocką kurię. – Ksiądz proboszcz zwrócił już uwagę temu duchownemu, pouczył go, żeby w taki sposób udzielał komunii zawsze, kiedy ktoś sobie tego zażyczy – otrzymała gazeta w odpowiedzi od rzeczniczki. 

p>DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Udzielanie komunii na rękę jest od 15 lat usankcjonowane decyzją polskiego episkopatu, który w odpowiedzi na potrzebę takiego przyjmowania jej przez wiernych zdecydował się na oficjalne zezwolenie. Co więcej, w wydanym przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski zarządzeniu o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem zawarto wręcz zachęcenie wiernych do tej formy przyjmowania komunii. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szereg skutków ubocznych leku na COVID-19. W Polsce zmieniono zalecenia dotyczące jego stosowania
  2. Biskupi wydali ważny komunikat. Koniec tradycji. W tym roku zmieni się wiele w Boże Ciało
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Organizatorzy wakacji mówią o największym zagrożeniu. Trzeba brać je pod uwagę

Źródło: Gazeta Wyborcza