wtv.pl
Kawa

Pixabay/sonerkose

Jedna filiżanka popularnego napoju w cenie tygodniowych zakupów żywnościowych. Oto najdroższa kawa w Warszawie

22 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Kawa to napój bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swojego życia. Pijemy ją do śniadania, deseru lub przed obiadem. Mamy do niej dostęp praktycznie wszędzie. Istnieje jednak odmiana kawy, której jedna filiżanka kosztuje kr

Kawa Kopi Luwak to najdroższa odmiana tego napoju na świecie. Za jedną filiżankę w Warszawie musimy zapłacić prawie 100 zł, co dla wielu osób jest równowartością kilkudniowych zakupów żywnościowych. Czy warto?

 Kawa z odchodów zwierzęcia


Portal o2.pl postanowił sprawdzić, ile może kosztować najdroższa kawa w stolicy Polski. Powszechnie wiadomo, że najdroższa będzie kawa Kopi Luwak, którą otrzymamy w kilku miejscach Warszawy. Możemy ją otrzymać chociażby w restauracji CAVA na Nowym Świecie. Kopi Luwak od wielu lat jest przedmiotem wielu dyskusji. Chodzi o sposób jej pozyskiwania, który jest dość kontrowersyjny. Kopi Luwak jest wydobywana z odchodów zwierzęcia, które nazywane jest cywetą, a wśród mieszkańców rejonów, w których żyje znana jest pod nazwą luwak. W związku z fascynacją tego rodzaju kawą, Azjaci tworzą hodowle tych zwierząt, które zazwyczaj są trzymane w bardzo złych warunkach i często umierają.

Najdroższa kawa w Warszawie


Za filiżankę podwójnego espresso przygotowanego z ziaren Kopi Luwak zapłacimy 90 zł. To znacznie wyższa cena w porównaniu do zwykłych kaw, które możemy zakupić w kawiarniach, nie wspominając już o zwykłym napoju, który możemy przygotować we własnym domu. Czy za wysoką ceną idą również walory smakowe? Według portalu o2.pl cena Kopi Luwak nie gwarantuje niebiańskiego smaku kawy.

„Kopi luwak, smakuje mniej więcej tak jak każda inna kawa. Na stronach internetowych producentów kawy możemy trafić na obietnice niepowtarzalnego, łagodnego aromatu, który kawa zawdzięcza właśnie swojej nietypowej produkcji” – czytamy na w artykule. Ciężko dyskutować o gustach, jednak wszystko wskazuje na to, że ekskluzywna cena tej kawy jest spowodowana legendą, jaką została owiana przez niespotykany proces produkcji.

Źródło: [o2.pl]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >