wtv.pl > Polska > Jedna filiżanka popularnego napoju w cenie tygodniowych zakupów żywnościowych. Oto najdroższa kawa w Warszawie
Krystian Mowel
Krystian Mowel 19.03.2022 08:44

Jedna filiżanka popularnego napoju w cenie tygodniowych zakupów żywnościowych. Oto najdroższa kawa w Warszawie

Kawa
Pixabay/sonerkose

Kawa Kopi Luwak to najdroższa odmiana tego napoju na świecie. Za jedną filiżankę w Warszawie musimy zapłacić prawie 100 zł, co dla wielu osób jest równowartością kilkudniowych zakupów żywnościowych. Czy warto?

 Kawa z odchodów zwierzęcia


Portal o2.pl postanowił sprawdzić, ile może kosztować najdroższa kawa w stolicy Polski. Powszechnie wiadomo, że najdroższa będzie kawa Kopi Luwak, którą otrzymamy w kilku miejscach Warszawy. Możemy ją otrzymać chociażby w restauracji CAVA na Nowym Świecie. Kopi Luwak od wielu lat jest przedmiotem wielu dyskusji. Chodzi o sposób jej pozyskiwania, który jest dość kontrowersyjny. Kopi Luwak jest wydobywana z odchodów zwierzęcia, które nazywane jest cywetą, a wśród mieszkańców rejonów, w których żyje znana jest pod nazwą luwak. W związku z fascynacją tego rodzaju kawą, Azjaci tworzą hodowle tych zwierząt, które zazwyczaj są trzymane w bardzo złych warunkach i często umierają.

Najdroższa kawa w Warszawie


Za filiżankę podwójnego espresso przygotowanego z ziaren Kopi Luwak zapłacimy 90 zł. To znacznie wyższa cena w porównaniu do zwykłych kaw, które możemy zakupić w kawiarniach, nie wspominając już o zwykłym napoju, który możemy przygotować we własnym domu. Czy za wysoką ceną idą również walory smakowe? Według portalu o2.pl cena Kopi Luwak nie gwarantuje niebiańskiego smaku kawy.

„Kopi luwak, smakuje mniej więcej tak jak każda inna kawa. Na stronach internetowych producentów kawy możemy trafić na obietnice niepowtarzalnego, łagodnego aromatu, który kawa zawdzięcza właśnie swojej nietypowej produkcji” – czytamy na w artykule. Ciężko dyskutować o gustach, jednak wszystko wskazuje na to, że ekskluzywna cena tej kawy jest spowodowana legendą, jaką została owiana przez niespotykany proces produkcji.

Źródło: [o2.pl]

Tagi: Polska
Powiązane