wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nowe informacje w sprawie poszukiwań 3,5-letniego Kacperka. Policja sprawdza kolejny scenariusz

3 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kacper z Nowogrodźca stał się obiektem żmudnych poszukiwań policji. Wciąż nie brakuje piętrzących się scenariuszy w sprawie tego, co mogło wydarzyć się z malutkim dzieckiem. Wiemy, na jakim etapie są poszukiwania.

Minął już tydzień od momentu zniknięcia 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca. Przypomnijmy, że chłopiec zaginął w okolicach rzeki Kwisy, gdzie spędzał czas w pobliskich ogródkach działkowych razem ze swoim tatą. Na światło dzienne wyszło wiele teorii spiskowych dotyczących utonięcia lub porwania dziecka. Oczy całej Polski są skierowane na sprawę małego chłopczyka. Policyjni płetwonurkowie postanowili sprawdzić kolejny prawdopodobny scenariusz przedstawiony przez śledczych.

Kacper: druzgocąca historia chłopca z Nowogrodźca

W całe przedsięwzięcie zaangażowanych jest łącznie kilkaset osób. Kacperka szukają między innymi policjanci, strażacy, wojskowi, najbliżsi chłopca, lokalna społeczność oraz wykwalifikowani płetwonurkowie. Ci ostatni będą badali kolejną teorię odnoszącą się do utonięcia chłopca. Jak podaje "Polskie Radio" poszukiwania zostaną przeprowadzona w okolicach tamy, gdzie może znajdować cię ciało chłopca. Z relacji medium wiemy też, że trwać będą równoległe czynności polegające na przeczesaniu terenów w pobliżu zbiornika wodnego z udziałem policyjnych psów.

Przypomnijmy, że rodzina dziecka sugeruje, jakoby mogło dojść do porwania Kacperka przez ludzi, których obawiał się ojciec nieletniego. Jego rodzic w momencie zaginięcia miał we krwi 0.7 promila alkoholu. Jak okazało się później, nietrzeźwy był poszukiwany przez organy ścigania w związku z nałożonym na niego wyrokiem za naruszenie mienia. Obecnie prokuratura badająca sprawę ma zamiar przedstawić mężczyznie zarzuty za narażenie zdrowia i życia osoby, nad którą miał obowiązek opieki.

Źródło: Polskie Radio 24

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >