wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź zaskoczy nie tylko jego wrogów

2 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jurek Owsiak pomaga najbardziej potrzebującym już od 28 lat. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku zbiera pieniądze nie tylko na wyposażenie szpitali, ale działa charytatywnie również w innych obszarach. Jednym z nich, w ostatnim czasie, było

Dziś Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra są jednymi z wrogów numer jeden dla polskiej prawicy. Od lat nie cichną głosy ludzi przeciwnych Orkiestrze na temat rzekomej "złodziejskiej działalności" Jerzego Owsiaka. Zarzucano mu już niegospodarność, a nawet defraudację pieniędzy z WOŚP. W 2013 roku Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z "Super Expressem" o "niejasnych biznesach i interesach" szefa Orkiestry.

Na próżno szukać jakiegokolwiek innego argumentu niż wspomniane "złodziejstwo", którym posługują się osoby, w których niechęć budzi WOŚP. Nie pomógł fakt, że w 2017 roku Owsiak postanowił upublicznić zarobki nie tylko swoje, ale również jego żony oraz pozostałych pracowników Fundacji.

Jurek Owsiak. Ile zarabia szef WOŚP?

Zajmująca stanowisko dyrektora ds. medycznych Lidia Owsiak, pobierała w 2017 roku miesięczną pensję w wysokości 13 743 brutto, czyli około 9 tys. zł netto, przypomina "Fakt".

Warto zaznaczyć – choć mówiono o tym wielokrotnie – że Jurek Owsiak nie pobiera żadnych pieniędzy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarabia natomiast jako prezes zarządu spółki Złoty Melon, należącej do Fundacji. Jak podaje "Fakt", Złoty Melon prowadzi działalność komercyjną, której WOŚP, jako zwolniona z podatków organizacja pożytku publicznego, prowadzić nie może. "Złoty Melon sprzedaje gadżety WOŚP-owe, koszulki itp., a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm. Cały zysk z tej działalności trafia na konto Fundacji", czytamy na stronie tygodnika. Jurek Owsiak jako prezes zarabia około 10 tys. zł netto. Mężczyzna jest również dziennikarzem oraz wykładowcą agencji Power Speech.

Dodajmy, że szef WOŚP bardzo dba o transparentność działań fundacji. Na stronie internetowej Orkiestry co roku można znaleźć szczegółowe rozliczenia z finałów akcji oraz sprawozdania finansowe fundacji. Rok temu, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano 175 938 717,56 zł.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >