Jerzy Owsiak. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Stycznia 2020

Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

Jurek Owsiak od 28 lat pomaga najbardziej potrzebującym. Jako szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od prawie trzech dekad zbiera pieniądze na specjalistyczny sprzęt, który następnie trafia do polskich szpitali. Mimo tego wciąż spotyka się z wrogością dużej grupy osób. Wśród powodów najczęściej wymienia się zarabiane przez Owsiaka pieniądze.

Dziś Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra są jednymi z wrogów numer jeden dla polskiej prawicy. Od lat nie cichną głosy ludzi przeciwnych Orkiestrze na temat rzekomej "złodziejskiej działalności" Jerzego Owsiaka. Zarzucano mu już niegospodarność, a nawet defraudację pieniędzy z WOŚP. W 2013 roku Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z "Super Expressem" o "niejasnych biznesach i interesach" szefa Orkiestry.

Na próżno szukać jakiegokolwiek innego argumentu niż wspomniane "złodziejstwo", którym posługują się osoby, w których niechęć budzi WOŚP. Nie pomógł fakt, że w 2017 roku Owsiak postanowił upublicznić zarobki nie tylko swoje, ale również jego żony oraz pozostałych pracowników Fundacji.

Siostra zakonna zabrała głos w sprawie WOŚP. Niespodziewane słowaSiostra zakonna zabrała głos w sprawie WOŚP. Niespodziewane słowaCzytaj dalej

Jurek Owsiak. Ile zarabia szef WOŚP?

Zajmująca stanowisko dyrektora ds. medycznych Lidia Owsiak, pobierała w 2017 roku miesięczną pensję w wysokości 13 743 brutto, czyli około 9 tys. zł netto, przypomina "Fakt".

Warto zaznaczyć – choć mówiono o tym wielokrotnie – że Jurek Owsiak nie pobiera żadnych pieniędzy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarabia natomiast jako prezes zarządu spółki Złoty Melon, należącej do Fundacji. Jak podaje "Fakt", Złoty Melon prowadzi działalność komercyjną, której WOŚP, jako zwolniona z podatków organizacja pożytku publicznego, prowadzić nie może. "Złoty Melon sprzedaje gadżety WOŚP-owe, koszulki itp., a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm. Cały zysk z tej działalności trafia na konto Fundacji", czytamy na stronie tygodnika. Jurek Owsiak jako prezes zarabia około 10 tys. zł netto. Mężczyzna jest również dziennikarzem oraz wykładowcą agencji Power Speech.

Dodajmy, że szef WOŚP bardzo dba o transparentność działań fundacji. Na stronie internetowej Orkiestry co roku można znaleźć szczegółowe rozliczenia z finałów akcji oraz sprawozdania finansowe fundacji. Rok temu, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano 175 938 717,56 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Niebotyczna cena 3-metrowego pokoju. "Będzie jeszcze gorzej"

4. Policja blokuje "Marsz Tysiąca Tóg"? Niepokojące doniesienia

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News