Joanna Klimek. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Stycznia 2021

Kim naprawdę jest Joanna Klimek? Kilka faktów z życia dziennikarki

Joanna Klimek, od niedawna Joanna Kurska, znana stała się przede wszystkim ze względu na swój związek z Jackiem Kurskim. W 2016 roku pracowała jeszcze w TVP, gdzie pracowała na stanowisku dyrektor programowej. W październiku 2020 roku zakończyła współpracę z Telewizją Publiczną. Do TVP przyszła zaś z Polsatu, gdzie pracowała przez kilkanaście lat. W wywiadzie dla „Super Expressu” ujawniła, że nie wróci do mediów, póki jej mąż sprawuje tak wysoką funkcję. Z poprzedniego małżeństwa ma syna. Co jeszcze wiadomo o Joannie Klimek?

Joanna Kurska (wcześniej Klimek) jest postacią dość tajemniczą - przez wiele lat bardzo chroniła swoją prywatność. 

Kim jest Joanna Klimek?

Głośno zrobiło się o niej za sprawą wziętego niedawno ślubu kościelnego z Jackiem Kurskim. Szczególny problem stanowiła kwestia Kurskiego, który starał się o unieważnienie małżeństwa. Wcześniej z Joanną zawarł już związek cywilny - odbyło się to w 2018 roku. 

Jacek Kurski jest postacią znaną i to na nim skupiła się wtedy uwaga opinii publicznej - jego żona pozostała w cieniu. Co bardzo interesujące, jej dziennikarskie dokonania przykrywają całkowicie to, czego w tej dziedzinie mógł dokonać Jacek Kurski. Żona z pewnością służy mu swoim doświadczeniem.

Joanna Kurska, a wcześniej Klimek, przez kilkanaście lat pracowała w Polsacie - wtedy była gospodynią lub prowadzącą takich programów jak „Gość Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my”. Potem, mając ogromne doświadczenie, przeniosła się do TVP.

Urządzili konkurs w szkołach podstawowych. Dzieci mają wysyłać prace antyaborcyjneUrządzili konkurs w szkołach podstawowych. Dzieci mają wysyłać prace antyaborcyjneCzytaj dalej

W Telewizji Publicznej w 2016 roku sprawowała funkcję dyrektor programowej. W ramach swoich zadań zajmowała się wdrażaniem strategii wizerunkowych i programowych. To zapewne wtedy zawiązała bliższą relację z dyrektorem konglomeratu stacji, Jackiem Kurskim. 

Prywatnie Kurska była wcześniej żoną Tomasza Klimka. Potem Jacek Kurski zdecydował się... zatrudnić go w TVP. Klimek wyreżyserował wtedy koncert niepodległościowy na 11 listopada. Już wcześniej miał doświadczenie w reklamie, nie było to więc nic dziwnego. 

Para najpewniej rozstała się ze sobą w przyjaznych stosunkach, na co wskazywało również szybkie uzyskanie rozwodu kościelnego.

Z wcześniejszego małżeństwa Kurska ma syna Filipa. 

Wiadomo również, że lubi spędzać aktywnie czas i chętnie chwali się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych. Wiele więcej jednak o niej nie wiadomo, bardzo chroni swojej prywatności. 

Patchworkowa rodzina Kurskiego

Ostatnio ujawniono, że Joanna i Jacek Kurscy spodziewają się dziecka. Dla każdego z nich będzie to kolejny potomek - szef TVP miał z wcześniejszego związku troje dzieci, a jak wspomniano wyżej i Joanna jest już matką. 

- Joanna w ciąży czuje się bardzo dobrze. Wielka w tym zasługa Jacka, który bardzo o nią dba. Mąż stara się towarzyszyć Joannie podczas wszystkich badań i wizyt kontrolnych u lekarza - mówił jeden ze znajomych pary w rozmowie z „Faktem”.

źródło: [pudelek.pl][wtv.pl][kobieta.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: