wtv.pl
Nie żyje Jerzy Wicherek

Unspalsh.com/dtomaseti

Nie żyje dziennikarz sportowy Jerzy Wicherek

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie żyje Jerzy Wicherek. Legendarny dziennikarz sportowy zmarł w wieku 73 lat. Nie podano, co było oficjalną przyczyną jego zgonu.

Media przekazały wiadomości mówiące, że nie żyje Jerzy Wicherek. Ceniony, doświadczony dziennikarz zmarł w wieku 73 lat.

Nie żyje Jerzy Wicherek

Publikacje Jerzego Wicherka mówiące o sporcie były pełne pasji i profesjonalizmu. Niestety media przekazały informacje o śmierci legendarnego dziennikarza.

W wieku 73 lat zmarł dziennikarz sportowy Jerzy Wicherek. Jego relacje z olimpiady w Sydney, czy Nagano kojarzy niemal każdy pasjonat polskiego sportu, który z zapartym tchem śledził kolejne ważne dla wszystkich imprezy.

Nie podano do publicznej informacji, co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny. Media podały jednak, że zgon był zupełnie niespodziewany i nastąpił w poniedziałek. Możliwe, iż dotychczasowy stan zdrowia Jerzego Wicherka nie wskazywał na żadne problemy mogące przynieść ze sobą tak tragiczne wydarzenie.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Jerzego Wicherka?

Przekazano, iż ceremonia pogrzebowa Jerzego Wicherka odbędzie się w Krakowie na Cmentarzu Podgórskim 12 marca. Rodzinie, przyjaciołom oraz fanom składamy najszczersze kondolencje.

Jego dziennikarska działalność dla wielu była przykładem

Dziennikarz sportowy Jerzy Wicherek na świat przyszedł w Bielsku-Białej 28 kwietnia 1947 roku. Jako absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagielońskim z dumą prezentował swoje językowe zdolności na łamach kolejnych tytułów. W połączeniu z miłością do sportu efekt był powalający.

Przez wiele lat pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego legendarnego "Tempa". Jerzy Wicherek stanowisko to objął w 1984 roku i pracował tam aż do swojej emerytury. Wcześniej jego teksty znaleźć można było m.in. w "Dzienniku Polskim" oraz "Echu Krakowa".

Tworzył legendarne "Tempo"

Oficjalnie "Tempo" przestało istnieć w 2005 roku. Jeszcze przez 6 lat na cześć legendarnego tytułu w "Przeglądzie Sportowym" raz w tygodniu publikowano dodatek o tej samej nazwie, co zlikwidowana sportowa legenda prasowa.

Ponad wszystko kochał sport

To, jak ważny dla Jerzego Wicherka był sport, widać w jego pełnych pasji relacjach oraz zamiłowaniu do wykonywanej pracy. Jego opisy zmagań olimpijczyków w Nagano w 1998 r. oraz w Sydney w 2000 r. są niemal niczym poemat dla każdego adepta sztuki relacjonowania dużych imprez sportowych.

Dodatkowo lekkość pióra Jerzego Wicherka podziwiać można na archiwalnych zapisach kolarskich zmagań, zarówno w kraju, jak i za granicą. Dbał, by Polacy byli dobrze zorientowani w wydarzeniach mających miejsce w czasie Tour de Pologne, czy Wyścigach Pokoju. Pewne jest, że polskie dziennikarstwo straciło prawdziwego profesjonalistę w swoim fachu.

Źródło: Radio Zet / Interia / Wikipedia

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Prezydent Andrzej Duda pojawił się na filmiku z okazji Dnia Kobiet

  • Komendant Główny Policji złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

  • Homofobiczny akt przemocy na ulicy w Warszawie. Mężczyzna został pchnięty nożem: "Trzymał za rękę partnera"

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >