wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński ustąpi? Stan zdrowia ma być jasnym sygnałem, tak wynika z sondażu

4 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński, jak wiadomo, przeszedł ostatnio zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Prezesa PiS czeka długa rehabilitacja. Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, to właśnie z tego powodu zdaniem ponad połowy respondentów K

„Czy ze względu na stan zdrowia Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z kierowania Prawem i Sprawiedliwością”? Tak brzmiało pytanie, na jakie odpowiedzi udzielić mieli ankietowani biorący udział w sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Aż 56 proc. pytanych uważa, że biorąc pod uwagę stan zdrowia prezesa, powinien on zrezygnować z przewodniczenia partii. Zdania przeciwnego jest jedynie 20 proc. respondentów. 24 proc. ankietowanych wybrało zaś opcję "trudno powiedzieć".

Sondaż Instytutu Badań Pollster w dniach 20-22 grudnia 2019 przeprowadzono na próbie 1060 dorosłych Polaków.

– W grupie sugerującej takie rozwiązanie są ludzie bezkrytyczni wobec prezesa i autentycznie zaniepokojeni jego stanem. Są też i tacy – co potwierdzają inne badania – że Polacy wymagają od polityków poświęcenia się polityce przez całą dobę i ci nie widzą już takich zdolności u Kaczyńskiego – mówi w rozmowie z "Super Expressem" prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jarosława Kaczyńskiego czeka kolejny zabieg

Warto przypomnieć, że po przebytym zabiegu, który Kaczyński wielokrotnie odkładał, mając na względzie wybory parlamentarne, prezes wciąż powraca do pełni sił. Politycy PiS zapewniali, co prawda, że Jarosław Kaczyński będzie gotowy, by w należyty sposób wspomóc partię podczas zbliżającej się kampanii do kluczowych wyborów prezydenckich, wypada jednakże pamiętać, że szefa Prawa i Sprawiedliwości czeka niedługo kolejny zabieg.

Tym razem chodzi o drugą nogę. "SE" zaznacza jednak, że Kaczyński najprawdopodobniej przedłoży wynik wyborów nad własne zdrowie i operację przejdzie najwczesniej wiosną. "Według naszych informacji, szef rządzącej partii chcę ją jednak odłożyć na okres po przyszłorocznych wyborach prezydenckich".

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >