wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński pilnie spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Przekazał premierowi poufne informacje

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński wybiera się na zasłużony urlop. Po zapewnieniu reelekcji Andrzejowi Dudzie prezes Prawa i Sprawiedliwości odpocznie w towarzystwie najbliższych współpracowników. Nim polityk uda się w ustronne miejsce, konieczne okazało si

Minione tygodnie należały do wyjątkowo intensywnych. Ledwo zakończyła się bowiem historycznie długa (za sprawą przełożenia terminu wyborów) kampania prezydencka, a już rząd PiS odpierać musi ataki wytaczane wobec planów ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry mówiącego o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej, zwanej też konwencją stambulską.

Jak informuje "Fakt", prezes Prawa i Sprawiedliwości wybiera się na zasłużony urlop. Nie sposób przypuszczać jednak, by prawdziwy wódz pozostawił swoich bez wydania im jasnych poleceń na czas jego nieobecności. Tak oto doczekaliśmy się spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Mateuszem Morawieckim.

Jarosław Kaczyński i spotkanie z Morawieckim

Z informacji podanych przez "Fakt" wynika, że w trakcie spotkania przy ulicy Nowogrodzkiej, gdzie znajduje się centrum dowodzenia partii, politycy mieli omawiać najważniejsze dla rządu Zjednoczonej Prawicy kwestie. W trakcie rozmowy z Morawieckim prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszyć miał też m.in. kwestię stosunków Polski z Unią Europejską. Swoista audiencja trwać miała około dwóch godzin.

Urlop Jarosław Kaczyński rozpocząć ma już w najbliższy czwartek. Dziennik wskazuje, że szef partii rządzącej wczasy zwykł spędzać m.in. w rodzinnych stronach Joachima Brudzińskiego na Pomorzu Zachodnim, zwykle czyniąc te ze swymi bliskimi współpracownikami. – Jarosław Kaczyński od lat spędza urlop ze swoimi przyjaciółmi, z którymi spędzał ten czas wolny jeszcze razem ze świętej pamięci prezydentem Lechem Kaczyńskim – zaznaczył Brudziński w "Gościu Wydarzeń".

W minionych latach prezes PiS odwiedzał choćby Beskid Sądecki. Wówczas to właśnie media obiegło słynne zdjęcie Kaczyńskiego, który chroniąc się przed ulewą, przywdział legendarną już nieomal biało-czerwoną pelerynę. – Prezes uwielbia Pomorze Zachodnie, Bory Tucholskie, czy Beskid Sądecki. W każdym z tych zakątków czuje się świetnie. Lubi łowić ryby, podziwiać jeziora, lasy, góry – przekazał w rozmowie z "SE" chcący zachować anonimowość, bliski współpracownik prezesa.

Źródło: fakt.pl / se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >