wtv.pl
Jarosław Kaczyński nie panuje nad sytuacją w Sejmie

East News/Andrzej Iwanczuk

Dziennikarze dotarli do nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego. "Podobno jest źle"

22 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Przegrane przez partię rządzącą głosowanie dotyczące odroczenia posiedzenia Sejmu staje kością w gardle Jarosławowi Kaczyńskiemu. Komentatorzy nie mają złudzeń - w partii brakuje dyscypliny. Czy ma to związek z kwarantanną lidera?

Jarosław Kaczyński powinien być zaniepokojony sytuacją, jaka ma miejsce w Sejmie pod jego nieobecność. Mimo większości parlamentarnej, partia rządząca przegrała głosowanie w sprawie odroczenia posiedzenia. W wyniku tego, obrady na temat przepisów o przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 zostały przeniesione. Tym razem Jarosław Kaczyński nie zdołał zareagować. Inaczej było kilka tygodni temu, kiedy to o kłopotach z głosowaniem powiadomił prezesa PiS-u sam marszałek Ryszard Terlecki, dzwoniąc do niego bezpośrednio z sali sejmowej. Wirtualna Polska dotarła do ciekawego nagrania. 

Jarosław Kaczyński poinformowany 

To nie pierwsza sytuacja, kiedy Jarosław Kaczyński ma problem ze zdyscyplinowaniem swoich posłów. Wcześniej jednak pomóc mógł w tym Ryszard Terlecki, który dzwonił do prezesa, by poinformować go o problemach. Na nagraniu zamieszczonym przez Wirtualną Polskę widzimy jak marszałek wyjmuje telefon i przypomina Jarosławowi Kaczyńskiemu o konieczności zebrania kworum. 

"Dzień dobry. O, słyszę, że pan prezes już jedzie. Sprawdzamy kworum, także na spokojnie..." - mówi na nagraniu Terlecki. 

Następnie słyszymy, że marszałek uspokaja Jarosława Kaczyńskiego zapewniając, że jest jeszcze czas. Później jednak traci nieco optymizm mówiąc: 

"No, podobno jest źle, podobno jest źle. Znaczy dziś... No wiem, wiem. Dzisiaj jest to samo."

Posłom PiS brak dyscypliny 

W tym tygodniu sytuacja okazała się trudniejsza. Z powodu faktu przebywania Jarosława Kaczyńskiego na kwarantannie, nie udało się zmobilizować odpowiednio posłów partii rządzącej. Posłowie PiS przegrali głosowanie. 

Na sali sejmowej brakowało 28 posłów Zjednoczonej Prawicy, m.in. Zbigniewa Ziobro, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Gowina czy Jacka Żalka. Wielkim nieobecnym był też oczywiście sam Jarosław Kaczyński, który z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, nie pojawia się na głosowaniach. 

2. Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla kolejnej grupy Polaków. Znamy szczegóły nowego programu

Sytuacja niepokoi polityków obozu władzy, którzy stawili się na głosowaniu 20 października. Mówią o "porażce wizerunkowej władz klubu" i "problemie z dyscypliną". W tak wymagającej powagi kwestii jak prace nad metodami zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, wielu posłów wykazało się brakiem odpowiedzialności. 

Debata nad projektem PiS odbyła się wczoraj i dotyczyła m.in. nałożenia kar za ignorowanie nakazu zasłaniania ust i nosa oraz zwolnienia personelu medycznego z odpowiedzialności karnej. Przedstawiający projekt, Czesław Hoc zapewniał, że propozycje przepisów spowodowane są troską o zdrowie i życie Polaków. 

Przedstawiciele opozycji zapewnili, że dzięki przeniesieniu obrad o jeden dzień, zdołali bliżej przyjrzeć się projektowi i przygotować ok. 40 poprawek. 

źródło: wp.pl, wyborcza.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >