wtv.pl
jarosław kaczyński koronawirus

WTV.pl

Jarosław Kaczyński przeszedł test na koronawirusa. Media dotarły do wyniku

21 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Są już informacje na temat stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Po tym, jak został umieszczony na kwarantannie po kontakcie z osobą chorą, istniały podejrzenia, że również zachorował. W tym celu wykonano testy, które wskazały jednak, że wic

Sprawa toczy się od niedzieli, 18 października, kiedy to prezes PiS pojawił się w Krakowie, by uczestniczyć tam w mszy smoleńskiej. Potem udał się na zebranie w krakowskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości i to prawdopodobnie tam spotkał się z zarażoną koronawirusem osobą. Od poniedziałku, 19 października, Jarosław Kaczyński przebywa na kwarantannie. 

Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego mówi o jego stanie zdrowia

Najważniejsze pytanie, które rozbrzmiewało przez dwa ostatnie dni, brzmiało: "czy Jarosław Kaczyński zaraził się koronawirusem?". Media pilnie śledziły doniesienia z domu prezesa PiS. Dziennikarzom "Super Expressu" udało się dodzwonić do kuzyna Kaczyńskiego, Jana Marii Tomaszewskiego, który chętnie podzielił się informacjami na temat stanu zdrowia krewnego.

- Rozmawialiśmy przez telefon. Z Jarkiem jest wszystko dobrze, nie ma objawów. Czuje się dobrze, pracuje, rwie się już do pracy Jarek, zresztą on pracuje cały czas z domu teraz. Jest w świetnej formie - twierdził Jan Maria Tomaszewski.

Pracownicy "Super Expressu" dotarli również do bardziej szczegółowych informacji. Uzyskali je od anonimowego posła PiS, który prosił, by nie podawać jego nazwiska. Ujawnił on, że Jarosław Kaczyński przeszedł test na koronawirusa, a jego wynik okazał się negatywny. Stwierdził on jednak, że wicepremier "będzie musiał jeszcze kilka dni jednak pobyć na kwarantannie w domu". Nie wiadomo też, kiedy klub PiS poda oficjalną informację na ten temat lub kiedy sprawę skomentuje sam zainteresowany.

Polityk PiS komentuje zachowania internautów pod wpisem o kwarantannie Jarosława Kaczyńskiego

O przejściu Jarosława Kaczyńskiego na kwarantannę poinformował w poniedziałek na swoim Twitterze poseł PiS, Radosław Fogiel. Pod jego wpisem wylała się fala komentarzy, wiele z nich było negatywnych. Internauci życzyli prezesowi PiS śmierci. Fogiel odniósł się do sprawy w kolejnej notce.

- Szambo wylewające się pod tweetem na temat kwarantanny Prezesa PiS jest niewiarygodne, skrajne chamstwo i nienawiść. Stan umysłu formacji anty-PiS w całej okazałości, jeśli ktoś ciekaw. I tacy ludzie lubią tu robić z siebie ofiary i żalić się, że są atakowani przez PiS - pisał na swoim Twitterze.

Później poseł PiS pokazywał różnego rodzaju zachowania osób, które z nienawiścią wypowiadały się o Jarosławie Kaczyńskim. 

- Pan Krzysztof na wieść o kwarantannie Jarosława Kaczyńskiego. Miły człowiek, niepełnosprawnych wesprze i na Orkiestrę rzuci... - pisał o komentarzu jednego z internautów, który brzmiał: "Obyś wyciagnął kopyta, coronaświrusie. Cała Polska na ciebie liczy nie zawiedź nas". 

źródło: [wiadomosci.gazeta.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >