wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne

20 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński nie ma za sobą łatwych dni. Przełożenie wyborów prezydenckich, wejście do wyścigu Rafała Trzaskowskiego oraz afera w Polskim Radiu znacząco nadwątliły konstrukcję Prawa i Sprawiedliwości. Coraz śmielej poczynają sobie także koali

Afera dotycząca radiowej "Trójki" i usunięcia z Listy Przebojów Programu 3 utworu Kazik Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta skrytykował zachowanie Kaczyńskiego podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, z pewnością nie pomoże Prawu i Sprawiedliwości.

Jarosław Gowin podkreślał konieczność spotkania z prezesem PiS. Lider Porozumienia twierdzi bowiem, że sytuacja związana z Polskim Radiem może negatywnie wpłynąć na wynik kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. – Ktoś zachował się z tego punktu widzenia nieomal jak sabotażysta – stwierdził Gowin w rozmowie z Wirtualną Polską. I dalej: – Zdjęcie piosenki z listy, z rankingu prowadzonego od kilku dekad, to jest wydarzenie po 1989 roku bezprecedensowe.

Jarosław Kaczyński i ofensywa koalicjantów

Były wicepremier przekazał WP, że Porozumienie ma liczne wątpliwości co do działania publicznych mediów. Warto zwrócić uwagę, że poprzednio w podobnym tonie wypowiadała się Jadwiga Emilewicz (wicepremier i wiceprezes Porozumienia). W opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie działania "Trójki" określiła mianem "skandalicznych", porównując je z okresem PRL-u. Krytykując poczynania Polskiego Radia, Porozumienie, niewiele ryzykując, może zyskać przychylność opozycyjnych wyborców, wskazuje wp.pl.

Odmienne stanowisko prezentują jednak politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, którzy stoją murem publicznymi mediami. Jak zwraca uwagę WP, wiceminister Janusz Kowalski postanowił nazwać Marka Niedźwieckiego "tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki", zaznaczając, że nigdy nie powinien on korzystać z publicznych pieniędzy.

To zresztą niejedyna oś rywalizacji między koalicjantami Prawa i Sprawiedliwości. Porozumienie i Solidarna Polska miały bowiem zupełnie różne poglądy również na temat wyborów prezydenckich. Winą za ich przełożenie Ziobro obarczył Gowina. W jego opinii lider Porozumienia "wymusił" decyzję na prezesie Kaczyńskim. Obaj panowie od kilku dni ochoczo dyskutują ze sobą za pośrednictwem mediów.

Swoisty rozłam i walka o władzę w obozie Zjednoczonej Prawicy wydaje się zatem wyraźny. Liderzy Solidarnej Polski i Porozumienia zgodnie twierdzą, że w najbliższym czasie powinno dojść do spotkania "na szczycie", podaje Wirtualna Polska. Cytowany przez portal polityk z otoczenia Kaczyńskiego twierdzi, że do narady może dojść jeszcze w tym tygodniu. 

Źródło: wp.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >