wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński przebywa na kwarantannie. Miał mieć kontakt z zakażonym

19 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Początkowe nieoficjalne wiadomości o kwarantannie Jarosława Kaczyńskiego potwierdzone zostały na Twitterze przez Polskie Radio oraz wicerzecznika PiS. Dokładny stan zdrowia polityka nie jest znany, wiadomo jedynie, że zdecydował się na odwołanie swojej ob

Nieoficjalne informuje o Jarosławie Kaczyńskim obiegły media. Polityk miał zostać skierowany na kwarantannę w związku z kontaktem z osobą z potwierdzonym pozytywnym wynikiem laboratoryjnym na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Wiadomości te potwierdzone zostały na Twitterze przez Polskie Radio. 

Polskie Radio: Jarosław Kaczyński na kwarantannie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński objął niedawno nową funkcję w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wykonywanie obowiązków wicepremiera zostało, w tym momencie utrudnione, a aktywność w przestrzeni publicznej musi zostać zawieszona. Wszystko dlatego, że Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. "Rzeczpospolita" podaje, że partia polityka, jeszcze dziś popołudniu ma wydać oświadczenie w tej sprawie. Nie są znane szczegóły dotyczące stanu, w jakim znajduje się Jarosław Kaczyński, jednak w krótkiej wypowiedzi na ten temat Radosław Fogiel przyznał, że Jarosław Kaczyński czuje się dobrze i kwarantanna nie wpłynie na wykonywanie przez niego obowiązków służbowych. Podobnie, jak premier Mateusz Morawiecki, który niedawno sam znajdował się w podobnej sytuacji, swoje zadania będzie realizował zdalnie. 

Poseł Radosław Fogiel przekazał informacje o Jarosławie Kaczyńskim

- Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes @pisorgpl Jarosław Kaczyński, zgodnie z zaleceniami@GIS_gov , udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych. Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki, w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu - przekazał za pomocą Twittera poseł Sejmu Radosław Fogiel, pełniący jednocześnie funkcję wicerzecznika partii PiS.. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego problemy w momencie ewentualnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 mogą okazać się znacznie poważniejsze, niż w przypadku premiera Mateusza Morawieckiego, czy ponownie skierowanego na kwarantannę, szefa MON-u, Mariusza Błaszczaka. Przeze PiS znajduje się w e wskazywanej przez ekspertów grupie podwyższonego ryzyka. Zapewne Jarosław Kaczyński nie otrzymał jeszcze wyników badań, a kwarantanna ma być jedynie zachowaniem prewencyjnym w przypadku, gdyby okazało się, że po kontakcie z zakażonym, prezes również otrzyma wynik dodatni. Dziś prezes miał wziąć udział w uroczystości, jedna w obliczu zaistniałych komplikacji odwołał swoją obecność. Dla wielu Polaków może być to znak, że gdy zagrożenie stało się realne, nawet Jarosław Kaczyński postanowił zmienić swój sposób działania. Polityk nie weźmie udziału w odsłonięciu tablicy upamiętniającej działacza PiS Marka Rosiaka, który został zabity 10 lat temu.

W czasie wiosennej fali zachorowań na koronawirusa Jarosław Kaczyński oburzył Polaków swoim zachowaniem

Politycy wielokrotnie udowadniali już, że o ile uchwalają przepisy epidemiczne, za których łamanie grożą surowe kary, o tyle sami nie zawsze skorzy są do ich przestrzegania. Wiosną tego roku, gdy Polacy musieli pogodzić się, że na Wielkanoc nie będą mogli na grobach wspomnieć swoich bliskich, zamknięty cmentarz otworzony został dla Jarosława Kaczyńskiego, którego żałoba po utracie bliskich okazała się sprawą wagi państwowej, a wizyta na cmentarzu tłumaczona była, jako wykonywanie obowiązków służbowych. Jarosław Kaczyński nie miał wtedy przebywać tam prywatnie, a jako urzędnik państwowy. Oczywiście nie podlega wątpliwości, że wszystkim należy życzyć zdrowia i pozostaje mieć nadzieję, że kontakt z osobą zakażoną nie będzie wiązał się z otrzymaniem przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości pozytywnego wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2. 

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje, że przeprowadzone na nim testy wykazały, że nie jest zakażony koronawirusem, co wiązało się z oficjalnym zakończeniem przez szefa Rady Ministrów kwarantanny. Możliwe, że po wydaniu przez partię prezesa oficjalnego komunikatu, wyjaśni się, kiedy Jarosław Kaczyński spodziewać może się otrzymania wyników testu, a co za tym idzie ewentualnym dalszym krokom podejmowanym przez opiekujących się nim lekarzami.

Źródło: Twitter.com/PR24_pl

Źródło: Twitter.com/radekfogiel

Źródło: Twitter.com @PR24_pl / Rzeczpospolita

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >