wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński zostanie ministrem? Sensacyjne doniesienia

16 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej planuje wejść w skład Rady Ministrów. Media przekazały zaskakujące, nieoficjalne doniesienia dotyczące politycznej przyszłości prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł został już skomentowany przez jednego z czł

Od kilku tygodni w debacie publicznej dominuje temat rekonstrukcji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Przypomnijmy, że stanowiska w resortach zostały podzielone przez większość parlamentarną. W jej skład wchodzi Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Porozumienie. Liderzy mniejszych partii, czyli Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro otrzymali niezwykle ważne teki. Media spekulują, że nie wszyscy ministrowie utrzymają swoje posady.

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu? Czy chce zostać wicepremierem?

 Media spekulują o kulisach negocjacji między koalicjantami Jarosława Kaczyńskiego. Warto podkreślić, że do przeprowadzenia rekonstrukcji rządu niezbędne będzie poparcia Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Niełatwa sytuacja wywołuje wiele sporów również w Radzie Ministrów. W ostatnim czasie spekuluje się o dymisji ministra rolnictwa. Jan Ardanowski, bo o nim mowa, od kilku dni krytykuje swoje ugrupowanie za ustawę o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. 

Rada Ministrów, choć rekonstrukcja rządu nie miała jeszcze miejsca, przeszła już ważne zmiany. Łukasz Szumowski wspólnie z wiceministrem zdrowia oraz ministrem spraw zagranicznych złożyli już swoje dymisje na ręce Mateusza Morawieckiego. Redakcja "Faktu" informuje, że chęć na pozostanie wicepremierem może mieć sam Jarosław Kaczyński. Pomysł ten zaopiniował pozytywnie jeden z jego współpracowników, Tadeusz Cymański. 

Jarosław Kaczyński, jak podaje "Fakt", miałby bezpośrednio nadzorować bezpieczeństwo państwa. - To byłoby dobrze przyjęte w PiS, bo przywództwo prezesa nie jest kwestionowane - deklarował przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości dla "Faktu". Już w najbliższej przyszłości dowiemy się, jakie efekty przyniosły intensywne negocjacje na Nowogrodzkiej. Dowie się też, jak będzie wyglądać odnowiona Rada Ministrów. Kaczyński wielokrotnie wskazywał, że jego celem jest ograniczenie liczby współpracowników Mateusza Morawieckiego.

Źródło: [Fakt]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >