Jarosław Kaczyński rząd. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

Jarosław Kaczyński zostanie ministrem? Sensacyjne doniesienia

Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej planuje wejść w skład Rady Ministrów. Media przekazały zaskakujące, nieoficjalne doniesienia dotyczące politycznej przyszłości prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł został już skomentowany przez jednego z członków partii rządzącej.

Od kilku tygodni w debacie publicznej dominuje temat rekonstrukcji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Przypomnijmy, że stanowiska w resortach zostały podzielone przez większość parlamentarną. W jej skład wchodzi Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Porozumienie. Liderzy mniejszych partii, czyli Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro otrzymali niezwykle ważne teki. Media spekulują, że nie wszyscy ministrowie utrzymają swoje posady.

Jacek Kurski myślał, że nikt się nie dowie? Wyciekł raport z walnego zgromadzenia zarządu TVPJacek Kurski myślał, że nikt się nie dowie? Wyciekł raport z walnego zgromadzenia zarządu TVPCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu? Czy chce zostać wicepremierem?

 Media spekulują o kulisach negocjacji między koalicjantami Jarosława Kaczyńskiego. Warto podkreślić, że do przeprowadzenia rekonstrukcji rządu niezbędne będzie poparcia Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Niełatwa sytuacja wywołuje wiele sporów również w Radzie Ministrów. W ostatnim czasie spekuluje się o dymisji ministra rolnictwa. Jan Ardanowski, bo o nim mowa, od kilku dni krytykuje swoje ugrupowanie za ustawę o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. 

Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła kulisy swojej pracyCzytaj dalej

Rada Ministrów, choć rekonstrukcja rządu nie miała jeszcze miejsca, przeszła już ważne zmiany. Łukasz Szumowski wspólnie z wiceministrem zdrowia oraz ministrem spraw zagranicznych złożyli już swoje dymisje na ręce Mateusza Morawieckiego. Redakcja "Faktu" informuje, że chęć na pozostanie wicepremierem może mieć sam Jarosław Kaczyński. Pomysł ten zaopiniował pozytywnie jeden z jego współpracowników, Tadeusz Cymański. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Pij go codziennie, na dłużej zachowasz wakacyjną opaleniznę, a skóra odzyska blask. Efekty zobaczysz już po paru dniach
 

Jarosław Kaczyński, jak podaje "Fakt", miałby bezpośrednio nadzorować bezpieczeństwo państwa. - To byłoby dobrze przyjęte w PiS, bo przywództwo prezesa nie jest kwestionowane - deklarował przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości dla "Faktu". Już w najbliższej przyszłości dowiemy się, jakie efekty przyniosły intensywne negocjacje na Nowogrodzkiej. Dowie się też, jak będzie wyglądać odnowiona Rada Ministrów. Kaczyński wielokrotnie wskazywał, że jego celem jest ograniczenie liczby współpracowników Mateusza Morawieckiego.

wtv.pl - portal informacyjny"Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  2. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: [Fakt]