wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Seniora nie wpuszczono do kościoła, w środku był Jarosław Kaczyński. ''Tutaj pan nie wejdzie''

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Nadszedł 10. dzień kolejnego miesiąca, więc jak zwykle, Jarosław Kaczyński uczestniczył w mszy za duszę swojego brata i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak się okazało, msza była w pewien sposób prywatna, a stojący wokół świątyni p

  • Jarosław Kaczyński, jak każdego 10. dnia miesiąca, poszedł pomodlić się za ofiary katastrofy smoleńskiej do kościoła Seminaryjnego w Warszawie.

  • Kiedy wszedł do środka, niedługo za nim ruszył starszy mężczyzna, który również próbował dostać się na mszę.

  • Drogę zagrodził mu jednak policjant, mówiąc, że ten może "pójść się pomodlić do innego kościoła".

Staruszek wołał, że również chciał pomodlić się za ofiary katastrofy i robił to zawsze.

Kiedy Jarosław Kaczyński modli się w kościele, nikt inny do niego nie wejdzie

Od kiedy 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot z 96 pasażerami na pokładzie, w Polsce co miesiąc obchodzone są tzw. miesięcznice smoleńskie. Każdego 10. dnia miesiąca, Jarosław Kaczyński, który w katastrofie stracił brata, szwagierkę i wielu przyjaciół, rusza do kościoła Seminaryjnego i tam modli się za dusze zmarłych.

Każda miesięcznica jest dużym wydarzeniem - obecność Kaczyńskiego w kościele jest źródłem wielu wydarzeń, które odbywają się pod świątynią. W ostatnim czasie bardzo blisko Jarosława Kaczyńskiego znalazła się jedna z Polskich Babć, która postanowiła wypomnieć mu jego działania polityczne. Potraktowane było to jako wyraźne niedopatrzenie ze strony ochrony i policji.

Tym razem funkcjonariusze byli już o wiele bardziej restrykcyjni. Wejście do kościoła Seminaryjnego w piątkowe popołudnie zostało całkowicie zamknięte przed niepożądanymi gośćmi - m. in. w związku z poprzednią sytuacją - kobieta, której udało się dotrzeć do Kaczyńskiego, wyszła nieco wcześniej z nabożeństwa, by zaczekać na zewnątrz na wychodzącego polityka.

Reszta zgromadzonych pod Kościołem, pozdrawiała lidera Prawa i Sprawiedliwości, kiedy ten wkraczał szybkim krokiem na mszę i pozdrawiając zgromadzonych zdjęciem kaszkietu. 

Staruszek chciał wejść na mszę, policja zastąpiła mu drogę

W pewnym momencie do bram kościoła Seminaryjnego podszedł chodzący o lasce staruszek. Kiedy próbował przejść obok policjantów, ci zwrócili mu uwagę, że nie może wejść do środka. 

- Tutaj pan nie wejdzie. Może pan iść do innego kościoła, albo przyjść jak ta msza się skończy - powiedział jeden z nich. 

- A ja tu, w związku ze Smoleńskiem. Zbrodnia niesłychana. Proszę, żeby pan przestrzegał praw należnych katolikom, że idę do kościoła, do którego chcę - twierdził starszy mężczyzna, ale funkcjonariusze byli nieugięci i nie pozwolili mu przejść. 

Jak tłumaczyli policjanci, miejsce w kościele zostało już odpowiednio rozdysponowane ze względu na czas pandemii i panujące obostrzenia, nikt z zewnątrz nie mógł więc wejść. Wzburzony wierny nie chciał jednak ustąpić, tłumacząc, że nie boi się wirusa i że to niedopuszczalne, że w takim miejscu stoją policjanci, ale nie przedstawiciele Kościoła. 

Policjant odprowadził w końcu staruszka do innego miejsce modlitwy po kilku minutach ostrej wymiany zdań. 

źródło: [onet.pl][Youtube/OKO.press]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >