Jarosław Kaczyński. (screen) Facebook/OKO.pressŹródło: (screen) Facebook/OKO.press
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 11 Października 2020

Awantura pod kościołem. Zaczekała na Jarosława Kaczyńskiego, interweniowała policja

Od wielu miesięcy wiadomo, że Jarosław Kaczyński jest najlepiej chronioną osobą w Polsce - przez cały czas monitorowany jest jego dom, a polityk właściwie nie rusza się nigdzie bez obstawy. Protestująca kobieta postanowiła więc spróbować zaprotestować wtedy, kiedy miała na to jedyną szansę - po mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS opuścił szybko miejsce zdarzenia, ale nie mógł nie usłyszeć gorzkich słów płynących z ust protestującej.

A przed tymi słowami nie mógł uchronić prezesa PiS nikt z jego otoczenia.

Ważne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutroWażne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutroCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński kontra starsza pani

- Pod Trybunał Stanu pójdziesz. Gdzie jest wrak, prezesie Polski - krzyczała kobieta, która tuż po wyjściu z kościoła po mszy z okazji smoleńskiej miesięcznicy, ustawiła się w miejscu, w którym, wydawało się, mogą znajdować się jedynie VIP-y lub osoby specjalnie tam wpuszczone. Kobieta prędko opuściła mszę zaraz po jej zakończeniu i ustawiła się w dogodnym miejscu, spokojnie rozwijając karton z hasłami, które zaraz potem miała wykrzyknąć świeżo wybranemu wicepremierowi prosto w twarz. O dziwo, nie zareagowała ani Służba Ochrony Państwa, ani policja, a kiedy protestująca zaczęła krzyczeć, było już za późno.

Na wykonanym własnoręcznie transparencie można było przeczytać: "Rząd miał ściągnąć wrak, więc ściągnął do rządu Jarka. Obietnica dotrzymana". 

Katarzyna Augustynek, czyli właśnie ta odważna kobieta, lektorka języka angielskiego i hiszpańskiego, jest jedną z założycielek nieformalnej grupy "Polskie Babcie".

"Polskie babcie" zapraszają narodowców na ciasto

Kobiety wchodzące w skład oddolnego ruchu często pikietują, rozmawiają i starają się uświadamiać społeczeństwo o tym, że "są inne babcie niż te moherowe".

Wchodząc do Lidla, możecie bardzo się zdziwić. Biedronka również dokonuje zmian, zapadły poważne decyzjeWchodząc do Lidla, możecie bardzo się zdziwić. Biedronka również dokonuje zmian, zapadły poważne decyzjeCzytaj dalej

- W życiu najważniejsze jest to, żeby być przyzwoitym. Chcę mieć możliwość spojrzeć sobie w twarz i powiedzieć: ty protestowałaś. I trudno, jeżeli nawet się nie udało, to nie masz sobie nic do zarzucenia - mówi jedna z współzałożycielek ruchu, Iwonna Kowalska. Są aktywne w różnych sferach - wspierają ruch LGBT podczas protestów, chodzą na Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i są wszędzie tam, gdzie uważają, że są potrzebne. Mają też mnóstwo różnych pomysłów, które mogą pomóc w zjednoczeniu wszystkich Polaków.

- Tak mi chodzi po głowie, żeby w tym roku zaprosić narodowców na ciasto, porozmawiać. Każdy narodowiec miał babcię, może dzięki temu się dogadamy? - myśli Iwonna. 

- Młodzi ludzie podchodzą do nas i są zszokowani, że w Polsce są też babcie "niemoherowe". Dziękują nam za to, że pikietujemy. Czyli babcie są wnukom naprawdę potrzebne - twierdzi Krystyna Piotrowska, działaczka "Polskich Babć". Możliwe więc, że postrzegane zaangażowanych w różne działania polskich kobiet będzie się na przestrzeni lat bardzo zmieniać na korzyść.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim sprzed 30 lat, wszystkich zastanawia jeden szczegół. Wiecie jaki?
2. Najtańsze, najprostsze i najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Smakuje jak spełnienie marzeń
3. Elżbieta Jaworowicz wcale nie jest taka jak w "Sprawie dla reportera"? Najbliżsi współpracownicy odpowiedzieli na oskarżenia wobec gwiazdy TVP

źródło: [Facebook/OKO.press][weekend.gazeta.pl]

Co się dzieje? Mąż gwiazdy Co się dzieje? Mąż gwiazdy "Dzień dobry TVN" odchodzi ze stacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bank zaproponował 72-latce kredyt na 80 tys. złotych. Propozycja budzi skrajne emocje
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  4. Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżenia
  5. ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkami
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo