wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uczenie psa, by nie bał się fajerwerków we wskazany sposób to okrucieństwo. Trudno o komentarz

5 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Janusz Korwin-Mikke testuje petardy na swoim psie. Zaręcza, że zwierzę to uwielbia.

Sprawa używania fajerkerków w sylwestrową noc coraz mocniej dzieli społeczeństwo. Jedni uważają, że należy zakazać ich w sposób kategoryczny i tym samym oszczędzić niepotrzebnego cierpienia zwierzętom; inni, że tradycja jest w tym aspekcie najważniejsza i nie warto z nią zrywać. Janusz Korwin-Mikke należy z całą pewnością do tej drugiej grupy. Poszedł zresztą o krok – o ile nie kilka kroków – dalej.

Janusz Korwin-Mikke: uczę psa, by nie bał się fajerwerków

W opublikowanym na Youtubie nagraniu widać, jak Korwin-Mikke rzuca w stronę swojego psa odpalone fajerwerki. W ten sposób postanowił wytresować swojego psa i zadać kłam hasłu, że "kiedyś pies jeździł czołgiem, a dziś boi się petard".

– Uczę psa, by nie bał się fajerwerków – przyznał bez krępacji w rozmowie z "Faktem". – Mój pies jest zachwycony. Najchętniej trzymałby je w pysku – zaznacza polityk. Należy dodać, że na nagraniu pies istotnie wygląda, jakby podobała mu się ta zabawa. Warto jednocześnie zauważyć, że użyte przez Korwin-Mikkego fajerwerki są nieporównywalnie mniejsze i mniej głośne od tych, jakich zwykle używa się w sylwestra. Sam pomysł testowania materialów pirotechnicznych na zwierzęciu wzbudza oburzenie obrońców praw zwierząt.

– To jest znęcanie się nad zwierzęciem i sprawianie mu cierpienia! Poseł pokazał swój prymitywny, brutalny stosunek do zwierząt i za to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Ktoś w tej sprawie powinien złożyć doniesienie do prokuratury – uważa Prof. Andrzej Elżanowski, zoolog, biolog i etyk, cytowany przez "Fakt".

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy Janusz Korwin-Mikke w podobny sposób tresuje swoje psy. – Miałem kiedyś wilczura, który nie bał się niczego. Strzelałem mu nawet z pistoletu nad głową! – chwalił się w rozmowie z "Faktem".

Całość materiału dostępna jest na kanale NPTV na YouTubie. "Już po wszystkim? eee słabo w tym roku! Może w 2020 będzie więcej KONFEDERACJI w TV i więcej strzałów na sylwestra, czego wszystkim życzę", czytamy na koniec nagrania. Narrator miał być zapewne głosem Odiego, psa Korwin-Mikkego.

Podobne artykuły

Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >
Według "Rzeczpospolitej" PiS ma zaprezentować Nowy Ład w połowie maja.

Polityka

"Rz" nieoficjalnie: Wiadomo już, kiedy PiS ujawni swój plan. Ponoć już 15 maja

Czytaj więcej >
Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha

Polityka

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

Czytaj więcej >
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >