wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uczenie psa, by nie bał się fajerwerków we wskazany sposób to okrucieństwo. Trudno o komentarz

5 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Janusz Korwin-Mikke testuje petardy na swoim psie. Zaręcza, że zwierzę to uwielbia.

Sprawa używania fajerkerków w sylwestrową noc coraz mocniej dzieli społeczeństwo. Jedni uważają, że należy zakazać ich w sposób kategoryczny i tym samym oszczędzić niepotrzebnego cierpienia zwierzętom; inni, że tradycja jest w tym aspekcie najważniejsza i nie warto z nią zrywać. Janusz Korwin-Mikke należy z całą pewnością do tej drugiej grupy. Poszedł zresztą o krok – o ile nie kilka kroków – dalej.

Janusz Korwin-Mikke: uczę psa, by nie bał się fajerwerków

W opublikowanym na Youtubie nagraniu widać, jak Korwin-Mikke rzuca w stronę swojego psa odpalone fajerwerki. W ten sposób postanowił wytresować swojego psa i zadać kłam hasłu, że "kiedyś pies jeździł czołgiem, a dziś boi się petard".

– Uczę psa, by nie bał się fajerwerków – przyznał bez krępacji w rozmowie z "Faktem". – Mój pies jest zachwycony. Najchętniej trzymałby je w pysku – zaznacza polityk. Należy dodać, że na nagraniu pies istotnie wygląda, jakby podobała mu się ta zabawa. Warto jednocześnie zauważyć, że użyte przez Korwin-Mikkego fajerwerki są nieporównywalnie mniejsze i mniej głośne od tych, jakich zwykle używa się w sylwestra. Sam pomysł testowania materialów pirotechnicznych na zwierzęciu wzbudza oburzenie obrońców praw zwierząt.

– To jest znęcanie się nad zwierzęciem i sprawianie mu cierpienia! Poseł pokazał swój prymitywny, brutalny stosunek do zwierząt i za to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Ktoś w tej sprawie powinien złożyć doniesienie do prokuratury – uważa Prof. Andrzej Elżanowski, zoolog, biolog i etyk, cytowany przez "Fakt".

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy Janusz Korwin-Mikke w podobny sposób tresuje swoje psy. – Miałem kiedyś wilczura, który nie bał się niczego. Strzelałem mu nawet z pistoletu nad głową! – chwalił się w rozmowie z "Faktem".

Całość materiału dostępna jest na kanale NPTV na YouTubie. "Już po wszystkim? eee słabo w tym roku! Może w 2020 będzie więcej KONFEDERACJI w TV i więcej strzałów na sylwestra, czego wszystkim życzę", czytamy na koniec nagrania. Narrator miał być zapewne głosem Odiego, psa Korwin-Mikkego.

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Gorąca atmosfera na sali sejmowej. Doszło do scysji między Grzegorzem Braunem a Piotrem Zgorzelskim

Czytaj więcej >
Marek Suski

Polityka

Marek Suski został zapytany o cenę kostki masła. Jego odpowiedź rozbawiła internautów

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Paweł Kukiz przedstawił Donaldowi Tuskowi propozycję. Chodzi o związki partnerskie

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Kierownictwo PiS spotkało się na pilnym spotkaniu. Najważniejsi politycy partii zjechali na Nowogrodzką

Czytaj więcej >
Marek Suski

Polityka

Suski ocenił Morawieckiego. Stwierdził, że brak mu doświadczenia, jakim pochwalić może się inny znany polityk

Czytaj więcej >

Polityka

Czarnecki ofiarował Kaczyńskiemu nietypowy podarek. Prezes PiS wyglądał na zachwyconego

Czytaj więcej >