wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Janina Ochojska pokonała nowotwór. Fantastyczne wieści

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Janina Ochojska jest jedną z najbardziej lubianych postaci życia publicznego. Działaczka społeczna reprezentuje interesy Polek i Polaków w Europarlamencie. Niestety, od dłuższego czasu zmagała się z nowotworem. Jednak ciężka choroba nie stanęła na

Eurodeputowana znana jest przede wszystkim z założenia Polskiej Akcji Humanitarnej. Zaangażowana była również w protesty rodziców osób z niepełnosprawnościami. Wieści o jej chorobie zasmuciły kibicujące jej osoby. Jednak w ostatnim wywiadzie z Agatą Młynarską przekazała niesamowitą informację. Pomimo wielu trudności udało jej się pokonać chorobę. Swoimi deklaracjami wzruszyła dziennikarkę i z pewnością wywołała uśmiech na twarzach odbiorców.

Janina Ochojska prędko powraca do zdrowia

W rozmowie z Młynarską Ochojska opowiadała o swojej chemioterapii oraz żmudnej walce z rakiem. Wciąż czeka ją niełatwa rehabilitacja. Bez względu na trudności posłanka wciąż zaskakuje swoim pozytywnym podejściem do życia. Obawia się jednak, że trudno jej będzie w pełni legalnie prowadzić swoje dalsze leczenie. Wynika to z obostrzeń, jakie obowiązują nas w dobie pandemii koronawirusa. W rozmowie z Wirtualną Polską martwi się konsekwencjami prawnymi, z jakimi może się spotkać, podczas terapii.

„Janeczko, dziękuję ci też za to, że pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość. Niezależnie od tego, jak bywa bolesne, warto skupić się na tym, co piękne. Z całego serca życzę ci powodzenia w Brukseli, wierzę, że wypłynęłaś na 'suchego przestwór oceanu' i tam ze swoim doświadczeniem zawojujesz i zawalczysz o pomoc dla potrzebujących" - pogratulowała aktywistce Młynarska w swoim wpisie na Instagramie.

Przypomnijmy, że założycielka PAH-u otrzymała mandat w wyborach do Europarlamentu. Startując z okręgu obejmującego Dolny Śląsk, otrzymała aż 307 tysięcy głosów. Wybrana została z list Koalicji Europejskiej. Od 2019 roku wiemy o jej zmaganiach z nowotworem piersi. 

Źródło: [Instagram/Agata Młynarska ; Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >