Jan Krzysztof Ardanowski zaproponował, by pozostający bez pracy nauczyciele przez kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników. (screen) twitter/@Rozmowa_RMFŹródło: (screen) twitter/@Rozmowa_RMF
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Maja 2020

Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję

Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przekonywał, że "każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać". Minister rolnictwa, odnosząc się do konieczności sprzątnięcia zbiorów, zaproponował m.in., by pozostający bez pracy nauczyciele latem przez kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników.

Dziennikarz RMF FM Marcin Zaborski postanowił wypytać ministra rolnictwa o fakt, że pracownicy sezonowi, latem pracujący dla polskich rolników, będą mogli liczyć na testy na obecność koronawirusa, które będą finansowane przez państwo. Zwrócono również uwagę, że polscy nauczyciele nie mają podobnej możliwości. 

– Jestem przekonany, że ci pracownicy przyjeżdżają również po to, żeby nauczyciele mieli co jeść – odparł Jan Krzysztof Ardanowski, wspominając, że konieczne jest sprzątnięcie zbiorów z polskich pól.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomościKoronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomościCzytaj dalej

Jan Krzysztof Ardanowski i zbieranie czereśni przez nauczycieli

Minister rolnictwa dodał, że zbiory są zależne od siły roboczej. – Ja zresztą zaapelowałem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, czy to są ci, którzy nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież, a może ci nauczyciele, którzy nie będą pracowali, żeby ludzie po kilka, kilkanaście dni, również pracowali u rolników – przekonywał na antenie RMF FM.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Można składać wnioski o dwa nowe zasiłki. Zyskać może bardzo wiele osób
2. Koniec maseczek na ulicach? Znane są już wstępne plany rządu

Nieco zaskoczony dziennikarz, postanowił dopytać, czy polityk zachęca nauczycieli, by latem poszli zbierać truskawki czy czereśnie u rolników.

– Każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać – przekonywał minister Ardanowski. Następnie, lekko już rozgniewany, dodał, że "jeżeli będzie taka potrzeba, to nauczyciele z bezpłatnych testów skorzystają".

Całość rozmowy odnaleźć można na stronie internetowej stacji. W trakcie wywiadu nawiązywano także do zachowania obrońców zwierząt czy stadniny w Janowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Źródło: rmf24.pl / twitter/@Rozmowa_RMF