wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przekonywał, że "każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać". Minister rolnictwa, odnosząc się do konieczności sprzątnięcia zbiorów, zaproponował m.in., by pozosta

Dziennikarz RMF FM Marcin Zaborski postanowił wypytać ministra rolnictwa o fakt, że pracownicy sezonowi, latem pracujący dla polskich rolników, będą mogli liczyć na testy na obecność koronawirusa, które będą finansowane przez państwo. Zwrócono również uwagę, że polscy nauczyciele nie mają podobnej możliwości. 

– Jestem przekonany, że ci pracownicy przyjeżdżają również po to, żeby nauczyciele mieli co jeść – odparł Jan Krzysztof Ardanowski, wspominając, że konieczne jest sprzątnięcie zbiorów z polskich pól.

Jan Krzysztof Ardanowski i zbieranie czereśni przez nauczycieli

Minister rolnictwa dodał, że zbiory są zależne od siły roboczej. – Ja zresztą zaapelowałem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, czy to są ci, którzy nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież, a może ci nauczyciele, którzy nie będą pracowali, żeby ludzie po kilka, kilkanaście dni, również pracowali u rolników – przekonywał na antenie RMF FM.

Nieco zaskoczony dziennikarz, postanowił dopytać, czy polityk zachęca nauczycieli, by latem poszli zbierać truskawki czy czereśnie u rolników.

– Każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać – przekonywał minister Ardanowski. Następnie, lekko już rozgniewany, dodał, że "jeżeli będzie taka potrzeba, to nauczyciele z bezpłatnych testów skorzystają".

Całość rozmowy odnaleźć można na stronie internetowej stacji. W trakcie wywiadu nawiązywano także do zachowania obrońców zwierząt czy stadniny w Janowie.

Źródło: rmf24.pl / twitter/@Rozmowa_RMF

Tagi:

Rząd

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >