Jadwiga Emilewicz deklaruje, że bon turystyczny nie będzie jedynym wsparciem. (zdj. Il. ) ; PixnioŹródło: (zdj. Il. ) ; Pixnio
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Czerwca 2020

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała kolejne zastrzyki gotówki. Nie tylko 500 plus na wakacje

Jadwiga Emilewicz wyjaśniła, że bon turystyczny to nie wszytko. Rząd Zjednoczonej Prawicy przygotował dla branży turystycznej o wiele więcej niespodzianek. Na najróżniejszych świadczeniach będą mogli skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i tegoroczni wczasowicze.

Kryzys epidemiologiczny oraz gospodarczy wymusił na Prawie i Sprawiedliwości znaczne poszerzenie oferty socjalnej. 500 plus, postojowe, bon turystyczny to zaledwie namiastka świadczeń, które otrzymują lub będą otrzymywać Polacy. Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśniła, na co mogą liczyć ci, którzy mają zamiar skorzystać z przysługujących urlopów. Wiemy już, że 2 lipca odbędzie się pilne spotkanie z przedsiębiorcami w tej sprawie.

Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeGdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz: Bon turystyczny to nie jedyne wsparcie dla branży turystycznej

 - Przygotowujemy dla branży turystycznej kolejne instrumenty wsparcia, w tym gwarancje na zwroty dla klientów przedpłaconych wycieczek, które nie odbyły się z powodu wybuchu pandemii. 2 lipca w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się kolejne spotkanie z branżą w tej sprawie - tłumaczy Jadwiga Emilewicz w rozmowie z PAP. Przedstawicielka Rady Ministrów wyjaśniła, że najnowsze zmiany powinny być wprowadzone jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Jadwiga Emilewicz twierdzi, że bon turystyczny nie będzie jedynym dofinansowaniem dla branży turystycznej oraz urlopowiczów. - Początek jesieni będzie zatem krytycznym okresem dla firm turystycznych, które będą musiały zwracać klientom pieniądze za przedpłacone przed marcem wycieczki, które nie doszły do skutku. Dla wielu touroperatorów to wyzwanie finansowe nie do pokonania - tłumaczy dla PAP członkini Porozumienia Jarosława Gowina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: [PAP]