Jacek Kurski weźmie drugi ślub kościelny.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lipca 2020

Kościół stwierdził nieważność małżeństwa Jacka Kurskiego po 20 latach. Zaskakujące doniesienia

Jacek Kurski już dziś weźmie drugi ślub kościelny. Były prezes, a obecnie "doradca zarządu" Telewizji Polskiej będzie miał okazję wyznać swą miłość do Joanny Kurskiej przy ołtarzu. Konieczne ku temu było jednak zasądzenie nieważności pierwszego małżeństwa polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Swój pierwszy ślub największy, jak się zdaje, po Andrzeju Dudzie zwycięzca wyborów prezydenckich zawarł z Moniką Kurską. Małżeństwo przetrwało 20 lat, zakończywszy się rozwodem w 2015 roku. Rozwód był jednak cywilny, wskazuje "Gazeta Wyborcza". Kościół katolicki nie przewiduje bowiem podobnej ewentualności. Jedynym wyjściem, by ponownie stanąć przed ołtarzem ze swoją nową wybranką, było dla Jacka Kurskiego unieważnienie pierwszego związku, co oznacza, że małżeństwo miało być nieważne już w chwili jego zawarcia.

Tomasz Komenda przeżył prawdziwe piekło, ale woli nie wspominać. Strażnicy ujawnili: „Nie wiem, jak to wytrzymał. Ja bym nie dał rady”Tomasz Komenda przeżył prawdziwe piekło, ale woli nie wspominać. Strażnicy ujawnili: „Nie wiem, jak to wytrzymał. Ja bym nie dał rady”Czytaj dalej

Jacek Kurski w Łagiewnikach

Nie ma jednak lekko. By Kościół katolicki mógł stwierdzić tzw. nieważność, konieczne jest podanie przyczyn takiego stanu rzeczy przez małżonków. Powodem może okazać się impotencja, zmuszenie partnera do zawarcia związku małżeńskiego czy założenie, że będzie się zdradzać swego współmałżonka. Pary najczęściej powołują się na przepis mówiący o "niezdolności psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich", wskazuje "Wyborcza".

Wszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachemWszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachemCzytaj dalej

Przepis, zaznaczmy, mocno ogólnikowy, pod który podpiąć można szereg istotnych problemów w pożyciu, jak choćby niedojrzałość emocjonalną partnera czy jego wyjątkowo "zabawowe" usposobienie, którego mogłoby skutkować niechęcią do posiadania dzieci.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Większe składki na ZUS i akcyza. Rząd szuka pieniędzy także w twojej kieszeni

Wspomniane unieważnienie pozwoli Jackowi Kurskiemu wziąć ślub kościelny z panią Joanną. Para wzięła uprzednio ślub cywilny. W 2018 roku były prezes Telewizji Polskiej po raz drugi zapewniał, że jest "świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny". Co ciekawe, z informacji podanych przez media wynika, że druga żona Kurskiego wzięła rozwód zaledwie dwa tygodnie przed poślubieniem polityka partii rządzącej.

Jacek i Joanna Kurscy sakramenckie "tak" powiedzą w sobotę 18 lipca. Według "Faktu" uroczystość ma się odbyć w sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach. Para młoda ma dołożyć wszelkich starań, by wobec obecnej sytuacji epidemicznej ślub miał skromny charakter. "Młodej parze" pozostaje nam zatem życzyć wszelkiej pomyślności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Zamknęli kolejne kąpieliska. Sytuacja nie jest najlepsza. Władze muszą działać natychmiast

Źródło: gazetawyborcza.pl