wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nowe informacje o zmarłej 37-latce. Dyrektor szpitala wydał specjalny apel

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Informacje dotyczące kontaktu osób zakażonych są nieocenione, przekonywał dyrektor szpitala w Wolicy niedaleko Kalisza. To apel wystosowany po zamknięciu placówki po tym, jak odkryto, że zmarła 37-latka miała pozytywny wynik testu na obecnoś

Dyrektor szpitala w Wolicy Sławomir Wysocki udzielił wywiadu przed placówką zamkniętą w wyniku śmierci 37-latki zakażonej koronawirusem. Podczas konferencji prasowej zaapelował do wszystkich obywateli, by nie oszukiwali lekarzy i nie ukrywali żadnych informacji przed pracownikami służby zdrowia. Przekonywał, że ma to fundamentalne znaczenie. Słowa dyrektora wolickiego szpitala to nawiązanie do akcji "Rodaku nie kłam medyka".

Informacje o kontaktach osób zakażonych są kluczowe

Cytowany przez Polsat News mężczyzna zaznaczył, że w jego opinii "gdyby medycy znali informacje na temat kontaktów zmarłej kobiety, to nie byłoby całej sytuacji".

Przypomnijmy, że zmarła w niedzielę 37-latka zaprzeczała, by miała jakąkolwiek styczność z osobami, które powróciły z zagranicy. Okazało się jednak, że kobieta kontaktowała się ze swoim kuzynem, który na co dzień pracuje jako kierowca tira. Jak przekazał dyrektor Wysocki, mężczyzna jeździł do Włoch, kraju, w którym sytuacja związana z epidemią wirusa jest najpoważniejsza.

Początkowo u 37-latki podejrzewano bakteryjne zapalenie płuc. Po testach laboratoryjnych przetransportowano ją jednak do szpitala w Poznaniu. Kobieta zmarła w niedzielny poranek.

Szpital w Wolicy, w którym z początku przebywała zmarła, musiał zostać zamknięty. Jak podaje Polsat News, obecnie przebywa w nim 65 osób, w tym 54 pacjentów. Wszyscy zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Kwarantanną objęto również wszystkie osoby z otoczenia zmarłej 37-latki. Mowa o około 100 osobach.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >