wtv.pl
Informacje płynące ze Słowenii mówią o kobiecie, która odcięła sobie własną dłoń celem wyłudzenia odszkodowania.

Youtube/Slovenske novice

Amputowała zdrową kończynę, aby wyłudzić astronomiczne odszkodowanie. Gdy wszystko się wydało, poniosła poważne konsekwencje

13 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Informacje płynące ze Słowenii mówią o kobiecie, która odcięła sobie własną dłoń, używając piły tarczowej, celem wyłudzenia odszkodowania. . Julija Adlesić wraz z partnerem została skazana za oszustwo ubezpieczeniowe. Para usiłowała naciągną

Szczegóły sprawy, która stała się przedmiotem rozprawy toczonej przed słoweńskim sądem, przytacza serwis internetowy radia RMF FM. 4 stycznia 2019 roku Julija Adlesić postanowiła odciąć sobie lewą dłoń, za pomocą tarczowej wykonując cięcie tuż przy nadgarstku. Partner kobieta zadzwonił następnie do regionalnego centrum ratownictwa, zapewniając, że całość była wypadkiem, do którego doszło przy pracy w tartaku.

Informacje. Odcięła sobie rękę, by wymusić odszkodowanie

Z ustaleń śledczych wynika, że pierwszą polisę ubezpieczeniową skazana wykupiła w roku 2018. Proces powtarzała następnie w czterech kolejnych firmach. Za utratę ręki w wyniku wypadku przy pracy kobieta mogła uzyskać łącznie 1,16 mld euro odszkodowania. Eksperci szybko odkryli jednak, że całość była próbą wyłudzenia pieniędzy, a w proceder zaangażowana była cała rodzina Adlesić.

Serwis rmf24.pl wskazuje, że akcję koordynował partner młodej kobiety, Sebastien Abramow. Po wszystkim mężczyzna przewiózł broczącą krwią Juliję Adlesić do szpitala. Miejscowi lekarze natychmiast wyrazili jednak zdziwienie, że Abramow nie wziął ze sobą kończyny, która wobec szybkiej reakcji medyków mogła zostać przyszyta. Z przekazanych informacji wynika, że mężczyzna celowo nie zabrał dłoni, licząc na pełne odszkodowanie, które warunkowały trwałe obrażenia.

W trakcie dochodzenia prokuratura stwierdził ponadto, że na kilka dni przed wypadkiem oskarżony wyszukiwał w internecie oferty kupna protezy. Zauważono również, że jeszcze przed rzekomym wypadkiem kobieta przygotowała materiały opatrunkowe, w tym niezbędne bandaże i gazy. W sądzie para przyznała się do zarzucanych im czynów. Sąd okręgowy w Lublanie skazał Adlesić na dwa lata pozbawienia wolności. Pomysłodawca owej amputacji spędzi zaś za kratkami najbliższe trzy lata. Ojciec Abramowa otrzymał wyrok w zawieszeniu. Jego matka została w pełni uniewinniona, czytamy na stronie internetowej radia RMF FM. Wizerunek oskarżonych prezentujemy poniżej.

Źrodło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >