Informacje płynące ze Słowenii mówią o kobiecie, która odcięła sobie własną dłoń celem wyłudzenia odszkodowania.. Youtube/Slovenske novice
Źródło: Youtube/Slovenske novice
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Września 2020

Amputowała zdrową kończynę, aby wyłudzić astronomiczne odszkodowanie. Gdy wszystko się wydało, poniosła poważne konsekwencje

Informacje płynące ze Słowenii mówią o kobiecie, która odcięła sobie własną dłoń, używając piły tarczowej, celem wyłudzenia odszkodowania. . Julija Adlesić wraz z partnerem została skazana za oszustwo ubezpieczeniowe. Para usiłowała naciągnąć kilka firm na łączną kwotę niemal 1,2 mln euro.

Szczegóły sprawy, która stała się przedmiotem rozprawy toczonej przed słoweńskim sądem, przytacza serwis internetowy radia RMF FM. 4 stycznia 2019 roku Julija Adlesić postanowiła odciąć sobie lewą dłoń, za pomocą tarczowej wykonując cięcie tuż przy nadgarstku. Partner kobieta zadzwonił następnie do regionalnego centrum ratownictwa, zapewniając, że całość była wypadkiem, do którego doszło przy pracy w tartaku.

Informacje. Odcięła sobie rękę, by wymusić odszkodowanie

Z ustaleń śledczych wynika, że pierwszą polisę ubezpieczeniową skazana wykupiła w roku 2018. Proces powtarzała następnie w czterech kolejnych firmach. Za utratę ręki w wyniku wypadku przy pracy kobieta mogła uzyskać łącznie 1,16 mld euro odszkodowania. Eksperci szybko odkryli jednak, że całość była próbą wyłudzenia pieniędzy, a w proceder zaangażowana była cała rodzina Adlesić.

Serwis rmf24.pl wskazuje, że akcję koordynował partner młodej kobiety, Sebastien Abramow. Po wszystkim mężczyzna przewiózł broczącą krwią Juliję Adlesić do szpitala. Miejscowi lekarze natychmiast wyrazili jednak zdziwienie, że Abramow nie wziął ze sobą kończyny, która wobec szybkiej reakcji medyków mogła zostać przyszyta. Z przekazanych informacji wynika, że mężczyzna celowo nie zabrał dłoni, licząc na pełne odszkodowanie, które warunkowały trwałe obrażenia.

W trakcie dochodzenia prokuratura stwierdził ponadto, że na kilka dni przed wypadkiem oskarżony wyszukiwał w internecie oferty kupna protezy. Zauważono również, że jeszcze przed rzekomym wypadkiem kobieta przygotowała materiały opatrunkowe, w tym niezbędne bandaże i gazy. W sądzie para przyznała się do zarzucanych im czynów. Sąd okręgowy w Lublanie skazał Adlesić na dwa lata pozbawienia wolności. Pomysłodawca owej amputacji spędzi zaś za kratkami najbliższe trzy lata. Ojciec Abramowa otrzymał wyrok w zawieszeniu. Jego matka została w pełni uniewinniona, czytamy na stronie internetowej radia RMF FM. Wizerunek oskarżonych prezentujemy poniżej.

Źrodło: rmf24.pl