wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gigantyczne problemy dziennikarza Kamila D. Jest akt oskarżenia, najnowsze informacje w sprawie

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Informacje płynące z prokuratury mówią o akcie oskarżenia wystosowanym przeciwko Kamilowi D. Znany dziennikarz może ponieść odpowiedzialność karną za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. W chwili zdarzenia D. mi

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce w lipcu minionego roku, kiedy pijany Kamil D. został zatrzymany przez policję pod Piotrkowem Trybunalskim po tym, jak wjechał w słupki odgradzające pasy jezdni z powodu prowadzonych robót drogowych. W efekcie jeden ze słupków uderzył w nadjeżdżający pojazd. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Były już dziennikarz m.in. stacji TVN miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Informacje z kraju. Pierwszy akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D.

Portal rmf24.pl przypomina, że po zdarzeniu Kamil D. został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, skąd po wytrzeźwieniu trafił do prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sąd nie przychylił się do wniosku śledczych, którzy apelowali o objęcie dziennikarza aresztem. Zdecydowano jednak o dozorze policyjnym oraz zakazie opuszczania kraju.

Powołując się na informacje przekazane przez "Fakt", serwis zwraca uwagę, że poza alkoholem Kamil D. miał zażywać przed wypadkiem środki uspokajające, po których nie powinno się prowadzić pojazdu przynajmniej przez 24h. – A oskarżony zażywał te leki w połączeniu z alkoholem, co również obniża koncentrację i zdolność reakcji kierującego pojazdem na ewentualne pojawiające się zagrożenia drogowe – wskazał w rozmowie z dziennikiem Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej.

Prowadzone wobec Kamila D. śledztwo trwało niemal rok. Błaszczyk wskazał, że konieczne było dokładne sprawdzenie sprawy oraz przesłuchanie dużej ilości świadków mogących mieć wiedzę na temat zdarzenia.

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >