Informacje Kamil D.. PIOTR GRZYBOWSKI/East NewsŹródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Gigantyczne problemy dziennikarza Kamila D. Jest akt oskarżenia, najnowsze informacje w sprawie

Informacje płynące z prokuratury mówią o akcie oskarżenia wystosowanym przeciwko Kamilowi D. Znany dziennikarz może ponieść odpowiedzialność karną za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. W chwili zdarzenia D. miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce w lipcu minionego roku, kiedy pijany Kamil D. został zatrzymany przez policję pod Piotrkowem Trybunalskim po tym, jak wjechał w słupki odgradzające pasy jezdni z powodu prowadzonych robót drogowych. W efekcie jeden ze słupków uderzył w nadjeżdżający pojazd. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Były już dziennikarz m.in. stacji TVN miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Nagłe, bardzo przykre informacjeNie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Nagłe, bardzo przykre informacjeCzytaj dalej

Informacje z kraju. Pierwszy akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D.

Portal rmf24.pl przypomina, że po zdarzeniu Kamil D. został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, skąd po wytrzeźwieniu trafił do prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sąd nie przychylił się do wniosku śledczych, którzy apelowali o objęcie dziennikarza aresztem. Zdecydowano jednak o dozorze policyjnym oraz zakazie opuszczania kraju.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
2. Czy będzie definitywny zakaz kąpieli w Bałtyku? Inspektor sanitarny wydał oficjalną decyzję

Powołując się na informacje przekazane przez "Fakt", serwis zwraca uwagę, że poza alkoholem Kamil D. miał zażywać przed wypadkiem środki uspokajające, po których nie powinno się prowadzić pojazdu przynajmniej przez 24h. – A oskarżony zażywał te leki w połączeniu z alkoholem, co również obniża koncentrację i zdolność reakcji kierującego pojazdem na ewentualne pojawiające się zagrożenia drogowe – wskazał w rozmowie z dziennikiem Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej.

Prowadzone wobec Kamila D. śledztwo trwało niemal rok. Błaszczyk wskazał, że konieczne było dokładne sprawdzenie sprawy oraz przesłuchanie dużej ilości świadków mogących mieć wiedzę na temat zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Konferencja Szymona Hołowni. Tworzy nową formację i mówi o swojej decyzji na drugą turę wyborów
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Miliony Polaków dostaną 300 złotych. Wnioski można składać już od jutra

Źródło: rmf24.pl