Granice mogą ponownie zostać otwarte. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East NewsŹródło: TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Maja 2020

RMF FM: Rząd otworzy granice tylko z częścią krajów. Doniesienia o planowanym terminie

Granice Polski wciąż są szczelnie zamknięte. Nie brakuje pytań o wznowienie ruchu między państwami Europy. Nadchodzące wakacje tylko pogarszają sprawę. Jak informuje RMF FM, nasz rząd może otworzyć się na część krajów. Na jakich zasadach miałoby się to odbywać?

Nadchodzące lato zapowiada się nie za ciekawie. Zamrożona branża turystyczna, zapaść wielu polskich firm oraz pandemia COVID-19 to część z przeszkód, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Czy oznacza to, że tegoroczne wakacje spędzimy zamknięci w domach? Ministra rozwoju, Jadwiga Emilewicz przerwała milczenie w tej sprawie. Znamy prawdopodobny termin częściowego wznowienia ruchu między państwami Europy.

Najnowszy komunikat ministerstwa zdrowia nie napawa optymizmem. Rekordowa liczba zakażeń w PolsceNajnowszy komunikat ministerstwa zdrowia nie napawa optymizmem. Rekordowa liczba zakażeń w PolsceCzytaj dalej

Granice mogą znów otworzyć się ruch między częscią krajów 

Przypomnijmy, że Komisja Europejska kilka dni temu zaapelowała o wydłużenie okresu kontroli granicznych. Zdaniem instytucji do 15 czerwca nie powinniśmy rezygnować z nałożonych obostrzeń. Z doniesień RMF FM poznaliśmy potencjalne plany Prawa i Sprawiedliwości. Jak politycy sami deklarują, chcą ratować branżę turystyczną przed upadkiem. Nie wykluczone, że tam, gdzie pandemia została najlepiej opanowana dopuści się pewnego rodzaju przepływy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lech Wałęsa wyciągnął sprawę z przeszłości Kaczyńskich. Prezes ma powody do złości
2. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Na portalu RMF FM umieszczono informację o dwóch możliwych wariantach. Pierwszy z nich ma umożliwić nam podróże w lipcu oraz sierpniu do części krajów. Mają one być wybierane na podstawie opanowania pandemii oraz dostępności testów na COVID-19. Drugą z nich jest wpuszczenie do Polski naszego rodaka bez obowiązkowej kwarantanny. Miałoby się to odbyć, gdyby kilka dni wcześniej został przebadany na obecność koronawirusa.

- Tak jak dziś rozmawiamy o tym w przypadku pracowników sezonowych czy też pracowników transgranicznych, abyśmy umożliwili im przyjazdy bez kwarantanny, to tego typu rozwiązanie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, byłoby na pewno dobrym rozwiązaniem dla turystyki i na pewno będziemy o nim rozmawiać – komentuje dla RMF FM Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Polski podróżnik ma objawy koronawirusa. Jest w najbardziej zagrożonym terenie, wyjawił wszystkie szczegóły

Źródło: [RMF FM "Rząd chce w wakacje otworzyć granicę dla turystów z niektórych krajów" 12.05.20]