wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

RMF FM: Rząd otworzy granice tylko z częścią krajów. Doniesienia o planowanym terminie

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Granice Polski wciąż są szczelnie zamknięte. Nie brakuje pytań o wznowienie ruchu między państwami Europy. Nadchodzące wakacje tylko pogarszają sprawę. Jak informuje RMF FM, nasz rząd może otworzyć się na część krajów. Na jakich zasadach miałoby si

Nadchodzące lato zapowiada się nie za ciekawie. Zamrożona branża turystyczna, zapaść wielu polskich firm oraz pandemia COVID-19 to część z przeszkód, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Czy oznacza to, że tegoroczne wakacje spędzimy zamknięci w domach? Ministra rozwoju, Jadwiga Emilewicz przerwała milczenie w tej sprawie. Znamy prawdopodobny termin częściowego wznowienia ruchu między państwami Europy.

Granice mogą znów otworzyć się ruch między częscią krajów 

Przypomnijmy, że Komisja Europejska kilka dni temu zaapelowała o wydłużenie okresu kontroli granicznych. Zdaniem instytucji do 15 czerwca nie powinniśmy rezygnować z nałożonych obostrzeń. Z doniesień RMF FM poznaliśmy potencjalne plany Prawa i Sprawiedliwości. Jak politycy sami deklarują, chcą ratować branżę turystyczną przed upadkiem. Nie wykluczone, że tam, gdzie pandemia została najlepiej opanowana dopuści się pewnego rodzaju przepływy.

Na portalu RMF FM umieszczono informację o dwóch możliwych wariantach. Pierwszy z nich ma umożliwić nam podróże w lipcu oraz sierpniu do części krajów. Mają one być wybierane na podstawie opanowania pandemii oraz dostępności testów na COVID-19. Drugą z nich jest wpuszczenie do Polski naszego rodaka bez obowiązkowej kwarantanny. Miałoby się to odbyć, gdyby kilka dni wcześniej został przebadany na obecność koronawirusa.

- Tak jak dziś rozmawiamy o tym w przypadku pracowników sezonowych czy też pracowników transgranicznych, abyśmy umożliwili im przyjazdy bez kwarantanny, to tego typu rozwiązanie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, byłoby na pewno dobrym rozwiązaniem dla turystyki i na pewno będziemy o nim rozmawiać – komentuje dla RMF FM Jadwiga Emilewicz.

Źródło: [RMF FM "Rząd chce w wakacje otworzyć granicę dla turystów z niektórych krajów" 12.05.20]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >