Gogglebox Jacek Szawioła. Instagram.com/Jacek Szawioła; Screen z programu Gogglebox. Przed telewizorem - TTVŹródło: Instagram.com/Jacek Szawioła; Screen z programu Gogglebox. Przed telewizorem - TTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Sierpnia 2020

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Przypominamy tragiczne nagranie

Gogglebox to program typu reality show. Występuje w nim znany aktor, Jacek Szawioła. W ostatnim czasie został pobity przez grupę homofobów. Przypominamy skandaliczne wydarzenia w związku z najnowszymi aktami przemocy systemowej wobec osób LGBT.

Kilka tygodni temu na Instagramie Jacek Szawioła umieścił porażające nagrania. Cały we krwi i siniakach w ostrych słowach opowiedział o polskiej wolności i demokracji. Wyjaśnijmy, że pobity homoseksualista tworzy związek z Mariuszem z Goggleboxa. Cała sytuacja była na tyle zaskakująca, że widzowie zaczęli podejrzewać artystę o prowokacje. Ten jednak udowodnił, że zdarzenie naprawdę miało miejsce. - Tak wygląda wolność w Polsce - powiedział ironicznie na filmiku.

Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieNa stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieCzytaj dalej

Gogglebox: Jacek Szawioła pobity przez swoją orientację. Osoby LGBT wciąż spotykają się z przemocą

- Na moim Facebooku rozgorzała bardzo mocna dyskusja o tym, czy to prowokacja, czy nie. Otóż twarz mam jeszcze nie spuchniętą, nos trochę bardziej krzywy niż zwykle, usta trochę rozcięte i tyle krwi przy wejściu - wyjaśnił fanom oburzony aktor. Na dwóch filmikach pokazał zakrwawioną twarz oraz podłogę w wynajmowanym mieszkaniu. - Jeśli usłyszę po raz kolejny pytanie, czy spódniczka była za krótka, czy ja coś źle powiedziałem, czy ja się nie powinienem obnosić, to powiem wam pie**ol się. Przemoc jest zawsze przemocą - tłumaczył na Instagramie.

Znany polski piosenkarz podczas występu zwrócił się wprost do Kingi Dudy. Na scenie pokazano symbol, który wstrząsnął całą PolskąZnany polski piosenkarz podczas występu zwrócił się wprost do Kingi Dudy. Na scenie pokazano symbol, który wstrząsnął całą PolskąCzytaj dalej

Przypomnijmy, że program rozrywkowy Gogglebox ukazał Jacka Szawiołe i Mariusza Kozaka dopiero w 3 sezonie. Zdolni i ambitni aktorzy niezwykle szybko uzyskali sympatię ze strony widzów. Przemoc, z jaką spotkał się jeden z nich, nie jest jednorazowym przypadkiem. Osoby nieheteronormatywne od lat zmagają się z mową nienawiści i dyskryminacją. Ostatni protest przeciwko homofobii wywołał niezwykle kontrowersyjną postawę policji. Dwa dni temu zatrzymano aż 47 osób w związku z wydarzeniami wokół Małgorzaty Szutowicz.

Jacek Szawioła z Gogglebox nie jest jedyny. Osoby LGBT od lata cierpią przez nie tolerancję

Wymiar sprawiedliwości na wniosek prokuratury zarządził dwumiesięczny areszt dla Małgorzaty Szutowicz. Osoba niebinarna jest powszechnie znana jako Margot. Cała sprawa aktywistki Stop Bzdurom toczy się wokół zdewastowania homofobicznego wozu. Zdaniem policji to właśnie Szutowicz uszkodziła pojazd obwieszony homofobicznymi hasłami. Do czasu ostatecznej rozprawy osoba niebinarna będzie przebywała w celi. Tego typu decyzje zapadają w przypadku uzasadnionego podejrzenia w sprawie manipulacji dowodami, matactwem lub ucieczką z kraju podczas procesu. Pełnomocnicy Margot deklarują, że ich klientka nie spełnia żadnej z przedstawionych przesłanek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, mamy potwierdzenie, nie żyje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kilkaset metrów pchał osobówkę tirem po obwodnicy Opola. Policji tłumaczył, że niczego nawet nie zauważył

Gogglebox jest to niezwykle popularna produkcja TTV, w której występują rodziny, grupy przyjaciół oraz pary. Cała konwencja polega na komentowaniu innych programów telewizyjnych. Uczestnicy na antenie wielokrotnie śmiali się oraz wzruszali. Format ten zdążył już pobić rekordy popularności. Cotygodniowa rozrywka gromadzi przez ekranami tysiące widzów. 

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy zamazaną i zmasakrowaną twarz Jacka Szawioły (www.instagram.com/jacek.szawiola), oraz screen z jednego z programów "Gogglebox. Przed telewizorem".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Rząd niespodziewanie znosi zakaz. Wielu Polaków się ucieszy

Źródło: [Instagram/Jacek Szawioła]