wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Przypominamy tragiczne nagranie

9 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Gogglebox to program typu reality show. Występuje w nim znany aktor, Jacek Szawioła. W ostatnim czasie został pobity przez grupę homofobów. Przypominamy skandaliczne wydarzenia w związku z najnowszymi aktami przemocy systemowej wobec osób LG

Kilka tygodni temu na Instagramie Jacek Szawioła umieścił porażające nagrania. Cały we krwi i siniakach w ostrych słowach opowiedział o polskiej wolności i demokracji. Wyjaśnijmy, że pobity homoseksualista tworzy związek z Mariuszem z Goggleboxa. Cała sytuacja była na tyle zaskakująca, że widzowie zaczęli podejrzewać artystę o prowokacje. Ten jednak udowodnił, że zdarzenie naprawdę miało miejsce. - Tak wygląda wolność w Polsce - powiedział ironicznie na filmiku.

Gogglebox: Jacek Szawioła pobity przez swoją orientację. Osoby LGBT wciąż spotykają się z przemocą

- Na moim Facebooku rozgorzała bardzo mocna dyskusja o tym, czy to prowokacja, czy nie. Otóż twarz mam jeszcze nie spuchniętą, nos trochę bardziej krzywy niż zwykle, usta trochę rozcięte i tyle krwi przy wejściu - wyjaśnił fanom oburzony aktor. Na dwóch filmikach pokazał zakrwawioną twarz oraz podłogę w wynajmowanym mieszkaniu. - Jeśli usłyszę po raz kolejny pytanie, czy spódniczka była za krótka, czy ja coś źle powiedziałem, czy ja się nie powinienem obnosić, to powiem wam pie**ol się. Przemoc jest zawsze przemocą - tłumaczył na Instagramie.

Przypomnijmy, że program rozrywkowy Gogglebox ukazał Jacka Szawiołe i Mariusza Kozaka dopiero w 3 sezonie. Zdolni i ambitni aktorzy niezwykle szybko uzyskali sympatię ze strony widzów. Przemoc, z jaką spotkał się jeden z nich, nie jest jednorazowym przypadkiem. Osoby nieheteronormatywne od lat zmagają się z mową nienawiści i dyskryminacją. Ostatni protest przeciwko homofobii wywołał niezwykle kontrowersyjną postawę policji. Dwa dni temu zatrzymano aż 47 osób w związku z wydarzeniami wokół Małgorzaty Szutowicz.

Jacek Szawioła z Gogglebox nie jest jedyny. Osoby LGBT od lata cierpią przez nie tolerancję

Wymiar sprawiedliwości na wniosek prokuratury zarządził dwumiesięczny areszt dla Małgorzaty Szutowicz. Osoba niebinarna jest powszechnie znana jako Margot. Cała sprawa aktywistki Stop Bzdurom toczy się wokół zdewastowania homofobicznego wozu. Zdaniem policji to właśnie Szutowicz uszkodziła pojazd obwieszony homofobicznymi hasłami. Do czasu ostatecznej rozprawy osoba niebinarna będzie przebywała w celi. Tego typu decyzje zapadają w przypadku uzasadnionego podejrzenia w sprawie manipulacji dowodami, matactwem lub ucieczką z kraju podczas procesu. Pełnomocnicy Margot deklarują, że ich klientka nie spełnia żadnej z przedstawionych przesłanek.

Gogglebox jest to niezwykle popularna produkcja TTV, w której występują rodziny, grupy przyjaciół oraz pary. Cała konwencja polega na komentowaniu innych programów telewizyjnych. Uczestnicy na antenie wielokrotnie śmiali się oraz wzruszali. Format ten zdążył już pobić rekordy popularności. Cotygodniowa rozrywka gromadzi przez ekranami tysiące widzów. 

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy zamazaną i zmasakrowaną twarz Jacka Szawioły (www.instagram.com/jacek.szawiola), oraz screen z jednego z programów "Gogglebox. Przed telewizorem".

Źródło: [Instagram/Jacek Szawioła]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >