wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gienek Loska nie żyje. Miał 45 lat

10 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Gienek Loska nie żyje. Ceniony muzyk miał 45 lat. Informację przekazała Polska Fundacja Muzyczna. Zwycięzca programu "X Factor" i uczestnik "Mam talent" pozostawił po sobie swój dorobek artystyczny. Jego fenomenalne występy zapa

Gienek Loska prezentował swój talent w słynnych programach TVN-u i TVP. Artysta już od 2004 roku występował w licznych konkursach wokalnych. Pierwsze kroki stawiał jeszcze w "Szansie na Sukces". Dopiero później wziął udział w trzeciej edycji "Mam Talent", a następnie w "X Factor". Dopiero w 2011 roku doceniono jego wielkie uzdolnienia muzyczne. Niestety, w 2018 roku znacznie podupadł na zdrowiu. W wyniku rozległego wylewu niezbędna była trudna operacja. Do końca życia zmagał się z ciężką chorobą neurologiczną.

Gienek Loska nie żyje. Artysta miał jedynie 45 lat

Polska Fundacja Muzyczna wspierała wokalistę w najtrudniejszych chwilach. To właśnie oni przekazali przykre wiadomości. "W dniu wczorajszym w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu" - informują działacze organizacji pozarządowej. Wiemy już, że twórca zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku. Jest to rodzinna miejscowość, z którą uczestnik "Mam talent" był związany emocjonalnie. 

Do samego końca Gienek Loska był otoczony bliskimi. Jego żona oraz rehabilitanci walczyli z jego przypadłością aż do samego końca. Agniesza, bo o niej mowa, regularnie informowała fanów Gienka Loski o sytuacji, w jakiej się znajduje. "Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło, lub odwiedzało. W wyniku akcji zbiórki i dzięki wpłatom na specjalne konto PFM przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka lekarstwa, odżywki, środki pielęgnacyjne, jedzenie medyczne, zabiegi, sprzęt, wyjazdy wolontariuszki , za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy" - deklaruje Polska Fundacja Muzyczna. 

Gienek Loska nie żyje, a ostatnie pieniądze ze zbiórki Polskiej Fundacji Muzycznej zostaną przeznaczone na innych potrzebujących artystów w ramach Funduszu Pomocowego PFM. Uczestnik "Mam talent" i zwycięzca "X factor" miał na swoim koncie trzy płyty oraz trasy koncertowe w całej Europie. 

Źródło: [Polska Fundacja Muzyczna]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >