wtv.pl
Gdańsk

(zdj. Il. ) ; ADAM NOCON/East News/Facebook Magdalena Sadowa

Gdańsk. Grozili śmiercią dziewczynie, z którą jechali autobusem, bo miała tęczowe flagi. Dramatyczne szczegóły

16 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Gdańsk. Na Facebooku umieszczono skandaliczny i poruszający wpis. Pani Magdalena opisała wyzwiska i groźby, z jakimi musiała się zmierzyć w komunikacji miejskiej. Mężczyźni nie wytrzymali, gdy zobaczyli tęczową flagę w plecaku kobiety. "Zwyzywał mnie

Osoby nieheteronormatywne w naszym kraju od wielu lat mierzą się z dyskryminacją. Temat społeczności LGBT był jednym z wiodących w ostatniej kampanii wyborczej. To właśnie wtedy Andrzej Duda oraz Przemysław Czarnek dehumanizowali mniejszości seksualne. Tłumaczyli, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia". Przemocy dopuszczają się też zwykli obywatele. Pani Magdalena opowiedziała, co spotkało ją w autobusie, w Gdańsku.

Gdańsk. Grozili jej śmiercią za tęczową flagę

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem, w Warszawie jeden z aktywistów społecznych został pobity tylko dlatego, że spacerował ze swoim chłopakiem, trzymając się za ręce. Również w Gdańsku doszło do nieludzkiego aktu przemocy. "Wczoraj ok. godz. 22 jechałam z Sopotu do Nowego Portu z dwoma flagami wetkniętymi w plecak. Dostałam je od kumpeli, która radziła mi je schować, uznałam, że nie ma potrzeby, przecież to Gdańsk, no ogólnie YOLO. Siedziałam na samym tyle. Na kolejnym przystanku wsiadła dwójka osób, małżeństwo. Typek gdy tylko zobaczył wystającą z mojego plecaka flagę, zaczął" - informuje Magdalena na Facebooku. Kobieta nie reagowała na zaczepki. Udawała, że nie słyszy mężczyzny, ponieważ nie chciała go prowokować. W swoim wpisie wskazuje, że bała się krzywdy, jaka może jej stać w przypadku ewentualnej konfrontacji.

Pani Magdalena deklaruje, że podczas podróży w Gdańsku grożono jej śmiercią. Jej zdaniem w Polsce nie można czuć się bezpiecznie. Obrażający ją mężczyzna nie chciał siedzieć z nią w jednym autobusie. "O nie, ku**a ja z pe**łami nie będę w jednym autobusie siedział! Schowaj tą flagę, bo ci wy**bie pe**le je**ny! Nie no ku**a, ja przez ciebie dzisiaj będę siedział! Zaraz wysiądę, bo nie wytrzymam z tym pe**łem je**nym" - wymienia wyzwiska, z jakimi musiała mierzyć się w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Kobieta wskazała też, że żaden z pasażerów nie stanął w jej obronie. Co więcej, inny przyłączył się do mężczyzny, który groził jej śmiercią.

Gdańsk, podobnie jak inne wielkie aglomeracje, również nie są miejscami bezpiecznymi dla osób LGBT.  "Zaczynam wtedy żałować, że nie schowałam flagi. Mimo wszystko nie reaguję. Gapię się w telefon. Staram się zachować spokój, ale tak serio to cała drżę ze strachu. Jestem sama. Obok siedzą inni ludzie: dziewczyna w moim wieku, łysy chłopak. Nikt nie reaguje. Łysy zaczyna się śmiać i propsuje wyzywającego mnie od ku*ew faceta" - opowiada Magdalena. Jej wpis na Facebooku możecie znaleźć pod tym LINKIEM..Właścicelka tęczowej flagi uświadamia, że z tego rodzaju przemocą osoby LGBT zmagają się każdego dnia. Wyzywający ją mężczyźni opluli ją, porwali jej flagę i wysiedli z gdańskiego autobusu. 

Źródło: [Facebook/Magdalena Sadowa]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >