Policja i pogotowie. Pikist.com/Unknown Author/Zdj. Ilustracyjne
Źródło: Pikist.com/Unknown Author/Zdj. Ilustracyjne
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 24 Sierpnia 2020

Tragedia w Kamiennej Górze. W wyniku wybuchu została poparzona 12-latka

W jednym z bloków w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku doszło do wybuchu gazu. W wyniku niebezpiecznego zdarzenia została poparzona 12-letnia dziewczynka. W bloku prowadzono prace związane z instalacją gazową.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Kamienna Góra na Dolnym Śląsku. Główną poszkodowaną wybuchu gazu została 12-latka, która w tym czasie przebywała w mieszkaniu.

Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamieHanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamieCzytaj dalej

Wybuch gazu na Dolnym Śląsku

Do wybuchu doszło w mieszkaniu znajdującym się na parterze bloku w miejscowości Kamienna Góra. 12-letnia dziewczynka, która w tym czasie przebywała w lokalu doznała licznych poparzeń. Na miejscu zjawili się ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy natychmiast przetransportowali dziewczynkę do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Jej stan na ten moment nie jest określony. Z bloku ewakuowano 12 osób, jednak konstrukcja całego budynku nie została naruszona. Na miejscu wciąż pracuje policja, która stara się ustalić przyczyny wybuchu. Wiadomo, iż w bloku prowadzono pracy renowacyjne przy instalacji gazowej.

Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się RutkowskiMatka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się RutkowskiCzytaj dalej

Eksperci badają przyczynę wybuchu gazu

Nagły wybuch gazu w budynkach mieszkalnych to trzeci najczęstszy powód katastrof budowlanych. Dziennikarze z portalu „Dziennik Wałbrzych” w rozmowie z Karoliną Adamczyk z Urzędu Miejskiego w Kamiennej Górze dowiedzieli się szczegółów na temat wypadku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość, śmierć nadeszła niespodziewanie. Gwiazdor miał tylko 38 lat 2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec 3. 5 tys. zł kary za jeden błąd. Przepisy się zaostrzają, lepiej się nie narazić

„Nadzór budowalny był na miejscu i stwierdził, że budynek nie został naruszony i wszyscy mieszkańcy po oględzinach policji prawdopodobnie będą mogli wrócić do swojego mieszkania. Jeżeli tak nie będzie, jako miasto zapewnimy hotel takiej rodzinie” - cytuje Adamczyk dziennik.walbrzych.pl. Z uzyskanych informacji wynika, iż mieszkanie trzyosobowej rodziny, w którym doszło do wybuchu zostało doszczętnie zniszczone w wyniku eksplozji. Nie skorzystali oni jednak z pomocy miasta, gdyż schronienie mają znaleźć u bliskich.

Źródło: [„Dziennik Wałbrzych”, RMF FM]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. Sceny jak z filmu. W Tatrach padły strzały. Polak miał przy sobie broń

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!