Tadeusz Rydzyk i Jan Pietrzak. Piotr Molecki i Jacek Kamiński/East NewsŹródło: Piotr Molecki i Jacek Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Września 2020

Fundacja PZU wsparła o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka. Kwoty idą w miliony

Fundacja PZU w ciągu ostatnich czterech lat wsparła fundację o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka ogromnymi kwotami pieniędzy. „Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że działania instytucji nie są zgodne z regulaminem i jej przeznaczeniem.

Zgodnie z założeniami, Fundacja PZU ma wspierać rodziny i osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, prowadzić działania na rzecz niepełnosprawnych, pomagać ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych oraz inicjować akcje mające na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa na drogach.

Martwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwościMartwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Dotacje dla Fundacji o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka

Portal wyborcza.pl przypomina, że roczny budżet fundacji to 20 mln złotych. Fundacja, rozdając pomoc kieruje się wynikami rozpisanych przez siebie konkursów. Może również sama wybierać instytucje i inne fundacje, które zamierza wspierać finansowo. Wyborcza.pl zwraca jednak uwagę, że w tym drugim przypadku nie może wybierać takich projektów, których celem jest działanie na rzecz osiągniecia zysku, wspieranie i wywieranie wpływu na procesy legislacyjne lub na wyniki jakichkolwiek wyborów powszechnych. Ponadto, wspierane organizacje mają zakaz popierania partii politycznych oraz celów religijnych i politycznych. Zdaniem „Gazety Wyborczej” dotacje dla Fundacji LuX Veritas o. Tadeusza Rydzyka oraz Towarzystwa Patriotycznego – Fundacji Jana Pietrzaka nie zostały przyznane zgodnie z regulaminem.

Tadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścićTadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścićCzytaj dalej

Fundacja PZU przekazała 7 milionów wsparcia

 
Portal wyborcza.pl zaznacza, że Fundacja PZU wspierała o. Rydzyka czterokrotnie: dwukrotnie po 3 mln złotych oraz 100 tys. złotych. Jak tłumaczą dziennikarze, większość tej kwoty została przeznaczona na budowę kaplicy w Toruniu, organizację pikników „Dziękczynienie w Rodzinie” oraz finansowanie projektu „By pamięć o nich trwała”.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Politycy znowu narzekają na niskie zarobki. Nie da się przeżyć za ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie?
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Nie wpuścili jej do sieciówki za brak maseczki. Klientka zdecydowała się na desperacki krok (VIDEO)

Druga z fundacji, której „Wyborcza” zarzuca otrzymanie dotacji niezgodnie z regulaminem Fundacji PZU jest Towarzystwo Patriotyczne. Dostało ono pieniądze na organizację koncertów z udziałem m. in. Jana Pietrzaka. W 2016 roku kwota finansowania wyniosła 460 tys. złotych, z kolei w 2018 roku 600 tys. zł przeznaczono na projekt „Niepodległość 100+”. W jego ramach zorganizowano koncert w auli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a wstęp kosztował 55 zł, co oznacza że była to impreza komercyjna i Fundacja PZU nie powinna finansować jej organizacji. W tym roku fundacja Pietrzaka otrzymała kolejny zastrzyk gotówki w wysokości 400 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na projekt „Zwycięstwo rok dwudziesty”, który dotyczył imprezy z okazji setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą 1920”.
 
Źródło: [wyborcza.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ryanair, WizzAir i LOT podjęły ostateczne decyzje. Niestety