wtv.pl
Policja podzieliła się nietypowym zdjęciem z fotoradaru

NSW Police

Nie wpadł za prędkość. Fotoradar przyłapał go na gorącym uczynku

26 Września 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Fotoradar to broń na walkę z piratami drogowymi, jednak w tym przypadku udało mu się uchwycić coś bardzo niecodziennego. Młody mężczyzna pokazany na zdjęciu udostępnionym przez policję wykonuje bardzo charakterystyczny ruch, jednak to nie za niego odpowie

Fotoradar zrobił mu zdjęcie w bardzo niestosownej sytuacji, jednak wyjaśnienia policji co do przewinienia okazują się zaskakujące. Zaledwie 21-letni kierowca może mówić zapewne o przysłowiowym szczęściu w nieszczęściu. Widząc zdjęcie, jakie fotoradar zrobił jednemu z kierujących pojazdem na nodze, funkcjonariusze musieli być mocno zaskoczeni.

Fotoradar zrobił mu zdjęcie, ale to nie za prędkość kierowca został ukarany

14 września 2020 roku fotoradar zrobił zdjęcie a ból w związku z otrzymaniem takiej pamiątki zna wielu kierowców na całym świecie. Mężczyzna mógł być jednak nieco bardziej zaniepokojony niż reszta, widząc, co zostało uchwycone w kadrze. Okazuje się, że 21-letni Australijczyk w czasie jazy z kolegą najprawdopodobniej zażywał narkotyki. Ruch, jaki wykonuje, do złudzenia przypomina osoby wciągające przysłowiową kreskę. Fotoradar w okolicy Sydney idealnie wyczuł idealny moment, jednak kierujący pojazdem marki Hyundai i30 nie odpowie za zażywanie nielegalnych substancji. Tłumaczenie, jakim podzielili się australijscy policjanci, wydaje się w tym przypadku wyjątkowo zasadne.

Zamiast prowadzić, mężczyzna zażywał narkotyki. Teraz odpowie m.in. za korzystanie z telefonu

Chociaż fotoradar jak na dłoni podsunął 21-latka policjantom, to ci nie mogą wyciągnąć względem niego konkretnych konsekwencji. Jak podaje portal autokult.pl, śledczy z Australii zdecydowali się ukarać młodego mężczyznę za korzystanie telefonu podczas jazdy oraz nietrzymanie kierownicy w czasie kierowania pojazdem. Na zdjęciu z fotoradaru dobrze widać, że w momencie wykonywania przez 21-letniego Australijczyka bliżej nieokreślonej, według policji, czynności - kierownicę pojazdu trzyma pasażer siedzący na sąsiednim siedzeniu. Jego twarz również jest dobrze widoczna, a to dlatego, iż wychylił się on ze swojego miejsca, przez co uciekł automatycznemu rozmazaniu wizerunku osoby siedzącej na fotelu pasażera. Fakt, dlaczego kierowca nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zażywanie narkotyków w czasie jazdy, jest prosty. Fotoradar w tym przypadku nie może stanowić żadnego dowodu i policja wyjaśniła przyczyny.

Sprawa trafi teraz do sądu, jednak mężczyzna może trafić pod lupę lokalnej jednostki

Zdjęcie zrobione przez fotoradar udowadnia przewinienia mężczyzny wytknięte przez policję, jednak jak wskazali sami funkcjonariusze, nie jest to wystarczający dowód, aby ukarać go za zażywanie nielegalnych substancji. Zdjęcie nie dostarcza niezbędnych dowód na to, że w danym momencie mężczyzna, chociażby miał przy sobie narkotyki, nie mówiąc już o ich zażywaniu. Takie wnioski szybko zostałyby obalone i ukaranie mężczyzny byłoby niemożliwe. Fotografią wykonana przez fotoradar nie jest w tym przypadku żadnym dowodem. Nie znaczy to, że 21-letni Australijczyk uniknie kary. Przekazano informacje, że jego sprawa trafi wkrótce przed sąd i może się on spodziewać nawet 11 punktów karnych oraz 1200 dolarów grzywny. Zdecydowano się na sformułowanie względem kierowcy zarzutów, których nie będzie można obalić i zdjęcie będzie wystarczającym powodem do pociągnięcia mężczyzny do odpowiedzialności. Prawdopodobnie wybryk ten na długo pozostanie w pamięci stróżów prawa w Sydney i okolicach, którzy zdecydują się na baczniejsze przyjrzenie dalszym podróżom młodego kierowcy.

Źródło: NSW Police

Źródło: Autokult

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >