wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nazywano ją "polską Sophią Loren". Nagle zniknęła z ekranów, nikt nie wiedział, co się z nią stało

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ewa Krzyżewska, "polska Sophia Loren", zmarła 17 lat temu w Hiszpanii. Z upływem czasu wciąż pozostaje w pamięci swoich wielbicieli. Tajemnicza historia gwiazdy PRL-u do dziś budzi wiele pytań oraz spekulacji. Dlaczego osoba, której wr&oa

Córka Juliusza Krzyżewskiego przyszła na świat w 1939 roku. Jej dzieciństwo wiąże się z wybuchem II wojny światowej oraz Powstaniem Warszawskim. Represje ze strony okupanta odcisnęły swoje piętno na znanej i szanowanej aktorce. "Plotek" przypomina, że Krzyżewska dzieliła wówczas swój pokój z siódemką kompletnie obcych osób. Wbrew wszelkim trudnościom i przeszkodom udało jej się dostać do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Ewa Krzyżewska, "polska Sophia Loren", choć zginęła 17 lat temu, wciąż pozostaje w pamięci swoich sympatyków

"Plotek" wskazuje, że "polska Sophia Loren" już od najmłodszych lat wykazywała naturalne predyspozycje do pozostania aktorką. Jako dziecko występowała na licznych przedstawieniach. Lata później już cała Polska znała ją z kultowej produkcji Andrzeja Wajdy pod tytułem "Popiół i diament". Reżyser przydzielił jej wówczas scenę erotyczną. Wyjaśnijmy, że w czasach PRL-u tego typu przedsięwcięcia była aktem odwagi. Portal plotkarski zaznacza, że ostatni film "Zazdrość i medycyna", w którym zagrała Krzyżewska, również zawierał elementy erotyczne. 

Ewa Krzyżewska bardzo starannie chroniła swoją prywatność. Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat jej życia prywatnego. Wiemy jednak, że to właśnie miłość zadecydowała o tajemniczym zakończeniu kariery wielkiej aktorki. W momencie, gdy spekulowano na temat ogromnej kariery, jaka czeka na "polską Sophię Loren", zrezygnowała z dalszego wykonywania zawodu. Niespodziewanie wyjechała za granicę. Plotek przypomina, że nawet najbliżsi nie wiedzieli, co się dzieje z Ewą Krzyżewską. 

Ewa Krzyżewska, nazywana "polską Sophią Loren", zmarła 17 lat temu w Hiszpanii. W wyniku tragicznego wypadku drogoowego odeszła kilka dni później w tamtejszym szpitalu. Informacje o jej śmierci dotarły do naszego kraju ze znacznym opóźnieniem. Początkowo aktorka została pochowana na terenie jednego z hiszpańskich cmentarzy, jednak dzięki interwencji rodziny udało się przewieźć jej ciało do grobu na warszawskich Powązkach. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z TVP Kultura "Mieczysław Wojnicki & Ewa Krzyżewska - Narzeczona (TVP 1963)"

Źródło: [Plotek]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >